Naujienos

  Biodestruktorių tyrimo laboratorijos doktorantas Jonas Žvirgždas (Ekologija ir aplinkotyra, III kursas, vadovas dr. Algimantas Paškevičius) dalyvavo LMA organizuotoje 10-ojoje jaunųjų mokslininkų konferencijoje "Jaunieji mokslininkai žemės ūkio pažangai" ir buvo apdovanotas diplomu už geriausią pranešimą...
 

2021.11.19

Sveikiname Gamtos tyrimų centro doktorantą Joną Žvirgždą

Biodestruktorių tyrimo laboratorijos doktorantas Jonas Žvirgždas (Ekologija ir aplinkotyra, III kursas, vadovas dr. Algimantas Paškevičius) dalyvavo LMA organizuotoje 10-ojoje jaunųjų mokslininkų konferencijoje "Jaunieji mokslininkai žemės ūkio pažangai" ir buvo apdovanotas diplomu už geriausią pranešimą "Naftą oksiduojančių mikroorganizmų atranka ir pritaikymas užteršto dirvožemio biologiniam valymui".

 

plačiau

  Lapkričio 22 d. 12.00 – 13.30 – NCP seminaras, skirtas piliečių įtraukimo į mokslą klausimams.  Lapkričio 23 d. 11.00 – 12.30 – NCP informacinis renginys apie atvirąjį mokslą. Lapkričio 23 d. 14.30 (CET) – EK informacinis renginys, skirtas misijai...
 

2021.11.18

Lietuvos mokslo taryba kviečia dalyvauti LMT NCP ir Europos Komisijos organizuojamuose renginiuose

  • Lapkričio 22 d. 12.00 – 13.30 – NCP seminaras, skirtas piliečių įtraukimo į mokslą klausimams. 
  • Lapkričio 23 d. 11.00 – 12.30 – NCP informacinis renginys apie atvirąjį mokslą.
  • Lapkričio 23 d. 14.30 (CET) – EK informacinis renginys, skirtas misijai „Prisitaikymas prie klimato kaitos“ (angl. Adaptation to climate change).  
  • Lapkričio  24 d. 16.30 – EK  informacinis renginys, skirtas vėžio srities misijai.

plačiau

  Dėl nuolatos mažėjančių žuvų išteklių, daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, plačiai įgyvendinamos žuvų išteklių atstatymo ir gausinimo programos, kai į vandens telkinius išleidžiamos žuvininkystės ūkiuose išveistos ir užaugintos žuvys. Pagrindinis dėmesys vis dar tenka veisimo metodikų...
 

2021.11.15

Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro mokslininkai parengė masinio žuvų ženklinimo metodikas

Dėl nuolatos mažėjančių žuvų išteklių, daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, plačiai įgyvendinamos žuvų išteklių atstatymo ir gausinimo programos, kai į vandens telkinius išleidžiamos žuvininkystės ūkiuose išveistos ir užaugintos žuvys. Pagrindinis dėmesys vis dar tenka veisimo metodikų tobulinimui ir išleidžiamų žuvų kiekiui, dažnai neatliekant išleistų žuvų monitoringo ir neįvertinant įžuvinimo sėkmės. Remiantis Lietuvos žuvivaisos planų įvykdymo 2018 m. rezultatais, 98 proc. įveistų žuvų sudaro plėšriosios žuvys, o tokios mėgėjiškos žūklės žuvys kaip lydekos ir starkiai – net 56 proc. Šios įžuvinimo programos yra brangios, todėl aktualu parengti ir pradėti taikyti žymėjimo ir vėlesnio įžuvinimo programų efektyvumo vertinimo metodikas.

plačiau

  Žinduolių ekologijos laboratorijos darbuotojų dr. Lino Balčiausko, Jos Stratford, dr. Laimos Balčiauskienės ir dr. Andriaus Kučo naujausia publikacija apie gyvūnų žūčių keliuose apskaitą, kaip mangutų populiacijų stebėsenos metodą. 
 

2021.11.15

Gyvūnų žūčių keliuose apskaita, kaip mangutų populiacijų stebėsenos metodas

Žinduolių ekologijos laboratorijos darbuotojų dr. Lino Balčiausko, Jos Stratford, dr. Laimos Balčiauskienės ir dr. Andriaus Kučo naujausia publikacija apie gyvūnų žūčių keliuose apskaitą, kaip mangutų populiacijų stebėsenos metodą. 

plačiau

Laboratorijos

Suteikiama atvira prieiga prie Gamtos tyrimų centro įrenginių.

Atvira prieiga

Pasirinkite įrenginį