Naujienos

  Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizuoja studentų, jaunųjų mokslininkų, vykdančių savo tyrimus SAUGOMOSE TERITORIJOSE konferenciją.
 

2021.02.26

Konferencija „Jaunųjų mokslininkų tyrimai Lietuvos saugomose teritorijose 2021“

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba organizuoja studentų, jaunųjų mokslininkų, vykdančių savo tyrimus SAUGOMOSE TERITORIJOSE konferenciją.

plačiau

  Vasario 18 d. Lietuvos mokslų akademijos skyrius „Mokslininkų rūmai“ ir Jaunoji akademija (LMAJA) pakvietė klausytojus į renginių ciklo „Mokslo žinių dienos“ nuotolinę paskaitą „Maliarija mano balkone“, kurią skaitė LMAJA narys, Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio parazitologijos...
 

2021.02.25

Maliarija mano balkone

Vasario 18 d. Lietuvos mokslų akademijos skyrius „Mokslininkų rūmai“ ir Jaunoji akademija (LMAJA) pakvietė klausytojus į renginių ciklo „Mokslo žinių dienos“ nuotolinę paskaitą „Maliarija mano balkone“, kurią skaitė LMAJA narys, Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos vyresnysis mokslo  darbuotojas dr. Vaidas Palinauskas.

plačiau

  Kas įdomaus miške  dabar? Visą žiemą galima džiaugtis kerpėmis: dėl savo gyvenimo būdo ir fiziologijos jos nepriklauso nuo sezonų ir niekur nedingsta orams atšalus. Žalios skutuotosios šiurės (Cladonia fimbriata) taurelės gražiai kontrastuoja sniego fone ir jos žiemą netgi fotosintetina! Per atodrėkį ant...
 

2021.02.18

Kas įdomaus miške dabar?

Kas įdomaus miške  dabar? Visą žiemą galima džiaugtis kerpėmis: dėl savo gyvenimo būdo ir fiziologijos jos nepriklauso nuo sezonų ir niekur nedingsta orams atšalus. Žalios skutuotosios šiurės (Cladonia fimbriata) taurelės gražiai kontrastuoja sniego fone ir jos žiemą netgi fotosintetina! Per atodrėkį ant eglinės spuogės (Phlyctis  argena) gniužulų išsirikiavę vandens lašeliai gražiai demonstruoja, kad kerpė yra stipriai hidrofobiška. Gyvuoja ne tik kerpės: drėgnesnėse vietose, ten kur sniego danga plonesnė, iš po jos kyšo žali pataisai varinčiai (Lycopodium annotinum) - daugiamečiai visžaliai augalai. Pažvelkite į juos su pagarba: jie artimi ir tebegyvuojantys giminaičiai tų augalų, kurie klestėjo Žemėje, kai dar  ne tik  žmogaus, bet ir dinozaurų nebuvo.

plačiau

  Lietuvos valstybės vėliava yra Lietuvos tautinė vėliava, kurią sudaro geltona, žalia ir raudona spalvos. Geltona reiškia saulę, šviesą ir gerovę, žalia – gamtos grožį, laisvę ir viltį, o raudona – žemę, drąsą, už Tėvynę pralietą kraują. Mineralai džiugina visomis žemės spalvomis ir...
 

2021.02.15

Lietuvos vėliavos spalvų mineralai

Lietuvos valstybės vėliava yra Lietuvos tautinė vėliava, kurią sudaro geltona, žalia ir raudona spalvos. Geltona reiškia saulę, šviesą ir gerovę, žalia – gamtos grožį, laisvę ir viltį, o raudona – žemę, drąsą, už Tėvynę pralietą kraują.

Mineralai džiugina visomis žemės spalvomis ir atspalviais. Tarp jų randame ir mūsų tautinę vėliavą sudarančias spalvas. Daug mineralų yra žalios, raudonos, o kai kurie ir geltonos spalvos.

plačiau

1
...

Laboratorijos

Suteikiama atvira prieiga prie Gamtos tyrimų centro įrenginių.

Atvira prieiga

Pasirinkite įrenginį