Naujienos

  Labiausiai pasaulyje cituojamų Lietuvos mokslininkų sąraše Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos vadovas, vyriausiasis mokslo darbuotojas habil. dr. Gediminas Valkiūnas.
 

2020.11.27

Tarp 2 proc. pačių naudingiausių pasaulio mokslininkų – 27 lietuviai. Sąrašą paskelbė Stenfordo universitetas.

Labiausiai pasaulyje cituojamų Lietuvos mokslininkų sąraše Gamtos tyrimų centro P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos vadovas, vyriausiasis mokslo darbuotojas habil. dr. Gediminas Valkiūnas.

plačiau

  Gamtos tyrimų centro Paukščių ekologijos laboratorija informuoja, kad šiuo metu yra 7 gandrai su veikiančiais siųstuvais, kurie duomenis perdavė paskutinės savaitės bėgyje. Visi jie kol kas žiemoja Sahelyje. Dauguma paukščių (6 iš 7) iki šiol didžiąją laiko dalį buvo Čade, bet paskutiniu metu trys...
 

2020.11.20

Gandrų, pažymėtų siųstuvais, kelionė

Gamtos tyrimų centro Paukščių ekologijos laboratorija informuoja, kad šiuo metu yra 7 gandrai su veikiančiais siųstuvais, kurie duomenis perdavė paskutinės savaitės bėgyje. Visi jie kol kas žiemoja Sahelyje. Dauguma paukščių (6 iš 7) iki šiol didžiąją laiko dalį buvo Čade, bet paskutiniu metu trys jau pasitraukė kiek į rytus ir dabar yra Sudano pietvakariuose. Ir tik vienintelis paukštis neskrido į Čadą, o leidosi į pietus Nilo slėniu ir visą laiką iki šiol klajojo po rytų-pietryčių Sudaną.

plačiau

  Frankfurte, Vokietijoje (Schirn Kunsthalle Frankfurt) vyksta tarptautinė dailės paroda "We never Sleep", kurioje Lietuvos menininkų architektų Gedimino ir Nomedos Urbonų darbuose panaudojami Gamtos tyrimų centro Augalų fiziologijos laboratorijoje sumanyti ir sukurti prietaisai augalų reakcijai į Žemės trauką tirti....
 

2020.11.20

Gamtos tyrimų centro Augalų fiziologijos laboratorijoje sukurti prietaisai panaudoti tarptautinėje meno parodoje

Frankfurte, Vokietijoje (Schirn Kunsthalle Frankfurt) vyksta tarptautinė dailės paroda "We never Sleep", kurioje Lietuvos menininkų architektų Gedimino ir Nomedos Urbonų darbuose panaudojami Gamtos tyrimų centro Augalų fiziologijos laboratorijoje sumanyti ir sukurti prietaisai augalų reakcijai į Žemės trauką tirti. Sukurtose instaliacijose minimi tyrimai atlikti Kosminių skrydžių ir Žemės sąlygomis.

plačiau

  Atrodo, kaip tai paprasta: vėlų rudenį sulaukti šviesios saulėtos dienos ir pasijausti be galo gerai. Dienai trumpėti liko valanda, tačiau ilgai vyravę niūkūs orai lyg ir ištrynė dienos trukmės sampratą: priešpiet išsisklaidžius ryto tamsai, po pietų imdavo rinktis vakaro prieblandos. Bet štai,...
 

2020.11.20

Tik viena šviesos diena

Atrodo, kaip tai paprasta: vėlų rudenį sulaukti šviesios saulėtos dienos ir pasijausti be galo gerai. Dienai trumpėti liko valanda, tačiau ilgai vyravę niūkūs orai lyg ir ištrynė dienos trukmės sampratą: priešpiet išsisklaidžius ryto tamsai, po pietų imdavo rinktis vakaro prieblandos. Bet štai, pagaliau – šviesa.

Oras skaidrus, jame begalė vabzdžių vabzdelių, visur žalios pievos, žali želmenys. Tik kai kur likę pavieniai lapai. Tiesa, neregėti paukščių keliautojų, o stirnos, vidury dienos išėjusios į laukus žoliauti, atrodo labai žiemiškos, su pilkšvai rudais, labai storais kailiais.

Sakytum – toks gamtos paveikslas iš šalies. Tačiau kur bežvelgsi, visur mįslės ir užduotys mokslininkams: kokie vabzdžiai čia skraido? Kokia dabar augalų fiziologinė būsena? Kodėl išbrinkę kai kurių medžių pumpurai? Kaip gyvena grybai, kurių kol kas labai gausu? Ir tai – ne viskas.

Taigi, viena šviesi diena, o grožio ir gyvybės tiek daug. Ką atneš rytdiena?

plačiau

...
10
...

Laboratorijos

Suteikiama atvira prieiga prie Gamtos tyrimų centro įrenginių.

Atvira prieiga

Pasirinkite įrenginį