Naujienos

  Čia pat ruduo, daugeliui mūsų mokslininkų – aktyvaus „kabinetinio“ sezono pradžia. Lauko tyrimai, bandymai, eksperimentai mus buvo išblaškę po visą Lietuvą ir leido pamiršti nelemtos pandemijos įtampą. Kokie sugrįžtame į savo darbo kabinetus, į laboratorijas? Savo vaikų dažnai...
 

2021.08.31

GTC – zona be COVID’o

Čia pat ruduo, daugeliui mūsų mokslininkų – aktyvaus „kabinetinio“ sezono pradžia. Lauko tyrimai, bandymai, eksperimentai mus buvo išblaškę po visą Lietuvą ir leido pamiršti nelemtos pandemijos įtampą.

Kokie sugrįžtame į savo darbo kabinetus, į laboratorijas?

Savo vaikų dažnai klausiame: ar jau norite į mokyklą? Atrodo, kad dabar ir mums visiems šis grįžimas kažkuo primena tolimas mokyklos dienas, kupinas ir džiaugsmo, ir nerimo. Mokyklos tebejaučia netikrumą dėl galimybių būti ir mokytis drauge. Tačiau mums paprasčiau.

Mes šios pandemijos akivaizdoje į bendrą tyrimų centro veiklą grįžtame užtikrinti savo saugumu: praktiškai visa Gamtos tyrimų centro bendruomenė yra vakcinuota, turi imunitetą! Dabar tokia žinia svarbi mums visiems ir kiekvienam – juk dirbame kartu, susitinkame, bendraujame.

Tokią žinią apie savo instituto būseną siunčiame ir kitiems mūsų kolegoms – mokslo institutams, universitetams. Būkite ir jūs tokie: saugūs. Būkite zona be COVID‘o!

plačiau

  Mikologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jurga Motiejūnaitė kartu su bendraautoriais aprašė naują grūdkerpių (Caloplaca) genties rūšį - Caloplaca tephromelae Kantvilas, Suija & Motiej. Naujoji rūšis auga ant kitos kerpių genties – Tephromela gniužulų ir kol kas žinoma tik...
 

2021.08.02

Aprašyta nauja grūdkerpių (Caloplaca) genties rūšis

Mikologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Jurga Motiejūnaitė kartu su bendraautoriais aprašė naują grūdkerpių (Caloplaca) genties rūšį - Caloplaca tephromelae Kantvilas, Suija & Motiej. Naujoji rūšis auga ant kitos kerpių genties – Tephromela gniužulų ir kol kas žinoma tik iš Tasmanijos.

plačiau

  Gamtos tyrimų centro mokslininkų publikacijos pateko tarp dešimties geriausiųjų Lietuvos tyrėjų darbų, paskelbtų 2010–2019 metais, žemės ūkio mokslų srityje.  
 

2021.07.23

Gamtos tyrimų centro mokslininkų publikacijos pateko tarp dešimties geriausiųjų Lietuvos tyrėjų darbų

Gamtos tyrimų centro mokslininkų publikacijos pateko tarp dešimties geriausiųjų Lietuvos tyrėjų darbų, paskelbtų 2010–2019 metais, žemės ūkio mokslų srityje.

 

plačiau

  Tai paminėti Lietuvos Respublikos seimas šiuos metus yra paskelbęs Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais. Ką naujo mokslui davė J. A. Pabrėžos botanikos darbai? Jo botaniškieji darbai yra įdomūs dviem požiūriais: kaip pirmasis bandymas sukurti botaninę terminiją ir nomenklatūrą lietuvių kalba, antra – kaip...
 

2021.07.19

Šiais metais minime kunigo, vienuolio, botaniko JURGIO AMBRAZIEJUS PABRĖŽOS 250-ąsias gimimo metines.

Tai paminėti Lietuvos Respublikos seimas šiuos metus yra paskelbęs Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais.

Ką naujo mokslui davė J. A. Pabrėžos botanikos darbai? Jo botaniškieji darbai yra įdomūs dviem požiūriais: kaip pirmasis bandymas sukurti botaninę terminiją ir nomenklatūrą lietuvių kalba, antra – kaip indėlis Žemaitijos florai pažinti.

plačiau

Laboratorijos

Suteikiama atvira prieiga prie Gamtos tyrimų centro įrenginių.

Atvira prieiga

Pasirinkite įrenginį