Ar žinote kaip paleisti žuvį pagauk ir paleisk žvejyboje, kad ji turėtų kuo didesnę tikimybę toliau sėkmingai gyventi?

2021.10.06

Gamtos tyrimų centro mokslininkų atliktos apklausos rodo, kad beveik pusė žvejų bent dalį sugautos žuvies paleidžia. Ar žinote kaip paleisti žuvį pagauk ir paleisk žvejyboje, kad ji turėtų kuo didesnę tikimybę toliau sėkmingai gyventi?

 
 

Vaizdo įrašas sukurtas pagal Gamtos tyrimų centro vykdomą projektą „Pažangūs modeliai, piliečių mokslas ir didieji duomenys tvariai vidaus vandenų maisto produkcijai ir ekosistemų paslaugoms“. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų pagal priemonės Nr. 01.2.2-LMT-K-718 veiklą ,,Mokslininkų iš užsienio pritraukimas vykdyti mokslinius tyrimus”.

Daugiau informacijos galite rasti www.lydekaipaliepus.lt

 

Vaizdo įrašą galite rasti https://youtu.be/-h3hylyzQKU

  1. Naudokite tinkamo dydžio kabliukus, vienšakius kabliukus spiningaujant. Geriausiai naudoti kabliukus be užkarpėlių.
  2. Kabliuką atkabinti kuo greičiau ir atsargiau. Jei žuvis didelė, geriau atkabinkite kabliuką žuvies neiškėlus iš vandens.
  3. Jei kabliukas įstrigęs giliai, atkabinkite jį specialiais atkabikliais. Jei to padaryti negalima, greitai nukirpkite valą kuo arčiau kabliuko ir žuvį paleiskite.
  4. Žuvis atgal į vandenį turi būti paleista kuo greičiau, ypač jei oras šiltas.
  5. Žuvį imti reikia šlapiomis rankomis, visada laikyti horizontaliai, neliesti akių ir žiaunų, nekelti už uodegos ar galvos ir nedėti ant žemės.
  6. Didesnę žuvį iš vandens geriausiai iškelti minkštu, guma padengtu tinkleliu. Atgal į vandenį žuvį paleiskite atsargiai.
  7. Stenkitės nepažeisti žuvies žvynų ir gleivių, nes tai apsaugo žuvį  nuo ligų ir sužeidimų.
  8. Žuvis reikėtų paleisti kuo greičiau. Jei žuvys laikomos tinkleliuose, jie turėtų būti dideli, nežalojantys žuvies ir žuvų juose neturėtų būti per daug.