9-oji Skandinavijos–Baltijos šalių parazitologų draugijos konferencija

2021.04.29

9-oji Skandinavijos–Baltijos šalių parazitologų draugijos konferencija "Parazitai besikeičiančiame pasaulyje" buvo surengta 2021 m. balandžio 21–23 d. Vilniuje, Lietuvoje. Konferencijos  organizatoriai – Skandinavijos–Baltijos šalių parazitologų draugija (SBSP), Gamtos tyrimų centras ir Lietuvos mokslų akademijos Jaunoji akademija.  

Atsižvelgiant į tai, kad COVID-19 pandemija nesiliauja metusi iššūkius pasauliui ir socialinis gyvenimas yra apribotas, buvo nuspręsta suorganizuoti konferenciją virtualiai ir sutelkti platesnį dalyvių ratą iš viso pasaulio. Renginyje dalyvavo 173 dalyviai iš 26 šalių. Konferencijai buvo pateiktos 102 pranešimų tezės. 45 dalyviams buvo pasiūlyta skaityti žodinius pranešimus, 57 dalyviams pasiūlyta parengti stendinius pranešimus, kurie buvo patalpinti internetinėje konferencijos platformoje. Žodiniai pranešimai buvo pristatomi devynių sesijų metu po pagrindinių pranešimų, kuriuos skaitė aštuoni kviestiniai dalyviai, pasidalindami savo žiniomis, idėjomis bei naujais metodais parazitologijos srityje.  Diskusijos vyko daugeliu parazitologijos temų: žuvų ir vandens parazitai, vektorių pernešamos ligos, parazitų genomika ir evoliucija bei ekologinė parazitologija.  Kiekviena konferencijos diena prasidėdavo "pusryčių kava": "Pusryčių kava su redaktorium", "Pusryčių kava su projekto vadovu" ir "Pusryčių kava su podoktorantu", kurių metu vykdavo diskusijos su jaunaisiais mokslininkais ir studentais.

Jaunieji mokslininkai dalyvavo konkursuose dėl geriausio žodinio ir geriausio stendinio pranešimo bei žiūrovų prizo. Laimėtojai iš Italijos ir Pietų Afrikos gavo po 300 eurų. Visi dalyviai galėjo pademonstruoti savo kūrybinius sugebėjimus konkurse dėl "Auksinės blusos" prizo už geriausias parazitų ir vektorių nuotraukas. Trys autoriai iš Lietuvos, Turkijos ir Pietų Afrikos pateikė įspūdingiausias menines ir mokslui svarbias fotografijas.

Už aktyvią narystę ir svarų dalyvavimą prieš beveik 20 metų sujungiant Skandinavijos ir Baltijos šalių parazitologų draugijas, SBSP generalinė asamblėja išrinko habil. dr. Gediminą Valkiūną naujuoju SBSP garbės nariu.

9-oji Skandinavijos–Baltijos šalių parazitologų draugijos konferencija buvo pirmoji istorijoje virtuali Skandinavijos–Baltijos šalių parazitologų draugijos konferencija. Ji suteikė jauniems parazitologijos srities mokslininkams galimybę pristatyti savo tyrimus ir dalyvauti karjeros vystymo diskusijose. Konferencija taip pat suteikė galimybę dalyvauti konferencijoje patyrusiems mokslininkams, kurie nebūtų galėję atvykti ir dalyvauti realiame renginyje. Tai puiki galimybė stiprinti bendravimą ir bendradarbiavimą ir tarp Šiaurės ir Baltijos regionų, ir tarp mokslininkų iš viso pasaulio. 

Skandinavijos–Baltijos šalių parazitologų draugija kartu su Danijos parazitologų draugija kviečia visus susitikti Pasaulio parazitologų federacijos konferencijoje ICOPA2022Kopenhagoje – jau kitais metais!