Akademiko Mečislovo Žalakevičiaus parengta monografija "Akademiko Tado Ivanausko fenomenas"

2021.09.09

Informuojame, kad galima išankstiniu būdu užsisakyti akad. M.Žalakevičiaus parengtą monografiją "Akademiko Tado Ivanausko fenomenas", kuri metų pabaigoje bus išleista Vytauto Didžiojo universiteto leidybos centro.

Akad. T.Ivanauskas buvo vienas pagrindinių Lietuvos mokslų akademijos ir Biologijos instituto įkūrėju, penkis metus vadovavo šiam institutui, kūrė jo mokslinių tyrimų kryptis ir padalinius, institute būrė mokslininkus. Dabartiniame Gamtos tyrimų centre esantys Ekologijos ir Botanikos institutai vėliau buvo įkurti reorganizuojant Biologijos institutą. Akad. T.Ivanauskas buvo tarp nedaugelio iniciatorių ir kūrėjų, kurie įkūrė Aukštuosius kursus ir Lietuvos universitetą, atkūrė Vilniaus universitetą Lietuvai atgavus Vilnių ir Vilniaus kraštą.

Kiekvienas pageidaujantis ją įsigyti gali individualiai, kreipdamasis į leidyklą. Nurodome individualaus užsakymo formas. Kontaktai VDU leidybos centre: centro vadovė Bronislava Riškienė; tel. +370 686 58115; el p adresas: bronislava.riskiene@vdu.lt; reikia nurodyti savo adresus ir kontaktus ir Jums bus atsiųstos užsakymo formos. Tuo pačiu pateikiame būsimajame monografijos makete viršeliuose naudojamas nuotraukas ir knygų turinį.

Monografiją sudaro dvi knygos; bendra apimtis - apie 1700 psl., bendra leidyklos kaina už abi knygas 64 eurų (suma jau su PVM). Knygynuose monografija nebus platinama. Monografijos išleidimą finansiškai parėmė vienuolika organizacijų ir asmenų. Monografija skiriama akad. T.Ivanausko 140 m. gimimo ir Lietuvos universiteto įkūrimo 100-mečio jubiliejams paminėti.