Gamtos tyrimų centro doktorantei Justei Aželytei – apdovanojimas už geriausią stendinį pranešimą

2022.09.22

Rugsėjo 5–8 d. Bylefeldo universitete (Bylefeldas, Vokietija) po ketverių metų pertraukos įvyko 5-oji tarptautinė laukinės gamtos maliarinių ir jiems giminingų hemosporidinių parazitų konferencija. Keturias dienas trukusiame renginyje dalyvavo mokslininkai iš 19 šalių, pristatyti įvairūs pranešimai apie laukinių gyvūnų kraujo parazitus ekologijos, evoliucinės biologijos, genominių tyrimų ir kitose srityse.

Šioje konferencijoje dalyvavo Gamtos tyrimų centro mokslininkai iš P. B. Šivickio parazitologijos ir Entomologijos laboratorijų. Konferencijoje buvo pristatyti vyriausiųjų mokslo darbuotojų habil. dr. Gedimino Valkiūno ir dr. Vaido Palinausko žodiniai pranešimai. Dr. Mikas Ilgūnas, dr. Dovilė Bukauskaitė, dr. Rita Žiegytė, dr. Tatjana Ježova, dr. Carolina Chagas, doktorantės Melanie Duc ir Justė Aželytė iš P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos bei dr. Rasa Bernotienė ir doktorantė Kristina Valavičiūtė-Pocienė iš Entomologijos laboratorijos pasidalijo savo tyrimų rezultatais stendiniuose pranešimuose.

Geriausio stendinio pranešimo konkurso laimėtojai doktorantei Justei Aželytei už geriausiu pripažintą stendinį pranešimą „Can gut microbiota enhance immunity against avian malaria?“ įteiktas apdovanojimas. Šiuo pranešimu siekta pagerinti supratimą apie galimą kraujo parazitų ir mikrobiotos sąveiką, mikrobiotos įvairovę skirtingose paukščių rūšyse ir mikrobiotos ateities tyrimus, siekiant sukurti apsauginį barjerą kraujasiurbių vabzdžių pernešamų ligų plitimui.