Gamtos tyrimų centro tyrėjai prof. habil. dr. Jonas Rimantas Stonis, dr. Arūnas Diškus ir dr. Andrius Remeikis kartu su kolegomis iš Rusijos ir JAV nustatė kurie drugiai yra patys mažiausi pasaulyje

2021.04.16

Neseniai paskelbtame moksliniame straipsnyje pristatomi patys mažiausi pasaulio drugiai ir aptariamas jų dydžio nustatymo sudėtingumas. Šio straipsnio autoriai – Gamtos tyrimų centro tyrėjai (prof. habil. dr. Jonas Rimantas Stonis, dr.  Andrius Remeikis, dr. Arūnas Diškus) kartu su JAV ir kitų šalių mokslininkais – išmatavo apie 2800 individų, priklausančių 650 pačių mažiausių drugių rūšių bei apibendrino gausius matavimų duomenis, paskelbtus daugelio kitų autorių. Nustatyta, kad itin mažu dydžiu išsiskiria dvi drugių šeimos – mažųjų keršasparnių ir mažųjų gaubtagalvių. Pačių mažiausių drugių rūšių priekinio sparno ilgis siekia tik apie 1,2-1,3 mm, o išskleistų sparnų plotis – apie 2,6-2,8 mm.

Šis, 2021 m. kovo mėn. publikuotas straipsnis greitai sulaukė didelio vabzdžių tyrėjų (entomologų) ir žmonių besidominčių gamta susidomėjimo. Jo kopija buvo paskelbta tarptautiniame tyrėjų portale ResearchGate.net ir dabar yra laisvai prieinama paspaudus štai čia.

Straipsnį portale 15 min.lt galite paskaityti paspaudus čia.