Gamtos tyrimų centrui, Vilniaus universitetui, imonėms „Pro for Nano“ ir “Graphene Composites“ skirtas EUREKA finansavimas

2021.05.31

Pasaulinėms nanomedžiagų technologijų ir inžinerijos bendrovėms "Pro for Nano" ir "Graphene Composites" buvo skirtas tarptautinis EUREKA finansavimas už nanosidabro ir grafeno oksido rašalų (NEGOI) projektą, skirtą antimikrobinių rašalų plėtojimui. Projektas gavo aukščiausius įvertinimus tarp dalyvavusių konkurse ir yra finansuojamas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pagal finansavimo programą Nr. 01.2.2-MITA-K-702.

EUREKA yra didžiausias pasaulyje viešasis tinklas, skirtas bendradarbiavimui mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje, skatinantis tarptautinį bendradarbiavimą ir suteikiantis galimybę gauti viešąjį finansavimą.

Lietuvos mokslininkai iš Vilniaus universiteto ir Gamtos tyrimų centro kartu su "Graphene Composites" ir "Pro for nano" dalyvauja rašalų vertinime ir testavime. Projekto tikslas – sukurti inovatyviomis nanotechnologijomis ir grafeno oksidu paremtus antimikrobinius rašalus ir dangas oro filtrams, paviršiams ir kitoms reikmėms. Tikimasi, kad sukurtos dangos padės efektyviai kontroliuoti virusus, bakterijas ir grybus bei kovoti su COVID ir ateities pandemijomis. Taip pat tikimasi sukurti nanosidabru paremtą antimikrobinį priedą ir trečios kartos nanomedžiagų gamybos reaktoriaus liniją.

Gediminas Galinis, "Pro for Nano" generalinis direktorius ir įkūrėjas, sakė: "Kokia nuostabi galimybė kurti ir vystyti nepaprastus nanotechnologijų produktus! Labai džiaugiamės EUREKA tinklo finansavimu, nes tai leis mums kartu su Graphene Composites, Vilniaus universitetu ir Gamtos tyrimų centru imtis mokslinio-tiriamojo darbo. Nanotechnologijų koncepcijos bus paverstos pažangiais vartotojams produktais. "

Sandy Chen, "Graphene Composites" generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų, sakė: "Darbas su "Pro for Nano" ir pirmaujančiais mokslinių tyrimų institutais Lietuvoje, remiant EUREKA, geriausiai parodo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų bendradarbiavimą - mes labai džiaugiamės galėdami dalyvauti šiame projekte kuriant patentuotiną rašalą."

Eglė Lastauskienė, Vilniaus universitetas, sakė: "Nuostabu pamatyti perėjimą nuo fundamentinių idėjų prie tikrų produktų. Partnerystė su "Pro for Nano", su kuria dirbome daugelį metų, yra puikus pavyzdys, kaip įmonės ir akademinė bendruomenė gali susivienyti, kad sukurtų pažangias technologijas. Dabar turime puikią galimybę išplėsti savo tinklą bendradarbiaudami su Graphene Composites ir Gamtos tyrimų centru bendrame EUREKA projekte. "

Elena Servienė, Gamtos tyrimų centras, sakė: “Džiaugiamės galėdami dalyvauti tarpdisciplininiame projekte, skirtame naujų nanotechnologijų kūrimui. Manome, kad šis glaudus ir produktyvus mokslo ir verslo bendradarbiavimas nuties kelius ateičiai". 

Projekto „Nanosidabro ir grafeno oksido rašalai (NEGOI)" 01.2.2-MITA-K-702-12-0002 biudžetas yra 219 845 EUR. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra iš dalies finansuos projektą ir prisidės 137 988 EUR. Projekto pradžia 2021 m. balandžio 29 d., trukmė – 18 mėnesių.

Apie "Pro for Nano": "Pro for nano" yra inovatyvi įmonė, orientuota į nanotechnologijomis grįstus sprendimus ir produktus, svarbius pasaulinės klimato kaitos, žaliosios energijos ir pasaulinių pandemijos iššūkių kontekste. Įmonė siekia pateikti pažangias nanomedžiagas, galinčias kontroliuoti mikroorganizmų poveikį mūsų gyvenimui, taip pat nanomedžiagas, skatinančias vandenilio gamybą ir mažinančias CO2 pėdsakus. www.profornano.com    

Apie „Graphene Composites“:  Graphene Composites yra pasaulinė nanomedžiagų inžinerijos lyderė. Įmonė džiaugiasi galėdama taikyti savo patirtį grafeno ir kitų gerinančių gyvenimą nanomedžiagų inžinerijoje. www.graphenecomposites.com

Apie Vilniaus universitetą: Vilniaus universitetas, viena seniausių ir garsiausių aukštojo mokslo įstaigų Rytų ir Vidurio Europoje. Šiuo metu ji vienija daugiau nei 4000 akademinių ir mokslinių tyrimų darbuotojų, dirbančių įvairiose mokslo srityse. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre veikia trys akademiniai padaliniai, dalyvaujantys bendroje veikloje: Biochemijos institutas, Biotechnologijos institutas ir Biomokslų institutas. Tai naujas ir inovatyvus centras, turintis modernią laboratorinę įrangą ir teikiantis aukščiausio lygio mokslinių tyrimų paslaugas. www.gmc.vu.lt/en/

Apie Gamtos tyrimų centrą: Gamtos tyrimų centras – valstybinis mokslinių tyrimų institutas, pagrindinė Lietuvos mokslo ir studijų institucija, atliekanti mokslinius gamtinės aplinkos tyrimus. GTC aktyviai dalyvauja kuriant ir įgyvendinant konceptualią aplinkos apsaugos ir jos tvaraus vystymosi sistemą. www.gamtostyrimai.lt  

Daugiau informacijos rasite čia