Seminaras „Mikroorganizmų poveikis iš celiuliozės pagamintų termoizoliacinių medžiagų fizikinėms savybėms ir bioskaidymui“

Gerb. Kolegos,

Gamtos tyrimų centre, Akademijos g. 2, II k.  konferencijų salėje 101 kab., kovo 24 d. (ketvirtadienį), 10 val. vyks seminaras „Mikroorganizmų poveikis iš celiuliozės pagamintų termoizoliacinių medžiagų fizikinėms savybėms ir bioskaidymui“. Pranešėja Vilniaus Gedimino technikos universiteto doktorantė Dovilė Vasiliauskienė.

Preliminari pranešimo trukmė 30 minučių.

Anotacija

Statybinių ekologiškų termoizoliacinių medžiagų gamyboje yra naudojamos pirminės augalinės kilmės žaliavos –  kanapių spaliai. Tokie celiulioziniai kompozitai  susideda iš užpildo – kanapių spalių ir organinės kilmės rišiklio – krakmolo. Šie kompozitai turi atitikti technologinius reikalavimus, tokius kaip šiluminis laidumas, mechaninis atsparumas, atsparumas ugniai ir vieną svarbiausių – ilgalaikiškumas. Augalinės kilmės organinės medžiagos, tokios kaip celiuliozė, ligninas, hemiceliuliozė eksploatacijos metu neišvengiamai patiria aplinkoje esančių mikroorganizmų poveikį. Destruktyvus mikroorganizmų poveikis daro įtaką kompozicinių medžiagų mikro- / makrostruktūrai ir sąlygoja defektų susidarymą, dėl to gali ženkliai pakisti jų fizikinės savybės ir sumažėti ilgalaikiškumas.

×