Ežerų stebėsena, jų tyrimai bei restauravimas kaip būdas ekologinei būklei pagerinti

Balandžio 5 dieną Gamtos tyrimų centro salėje vyko informacinis-mokslinis seminaras tema „Ežerų stebėsena, jų tyrimai bei restauravimas kaip būdas ekologinei būklei pagerinti“.

Seminaro metu GTC mokslininkai ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistai pateikė informaciją apie vykdomus tyrimus bei supažindino su Lietuvos ežerų atkūrimo ir valymo problematika.

Dalyvavo: Vilniaus miesto savivaldybės, Dzūkijos ir Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro ir Gamtos tyrimų centro darbuotojai.

Seminaras finansuotas iš projekto „Bendros projekto paraiškos dėl ežerų atkūrimo Baltijos šalyse rengimas“ (LakeRest), sutartis su Latvijos mokslo taryba bei Latvijos vandens ekologijos institutu, EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai Nr. EEZ/BPP/LZP/2023/1, vadovė – dr. L. Butrimavičienė.

Seminaro koordinatoriai nuoširdžiai dėkoja: prof. dr. K. Arbačiauskui, dr. J. Koreivienei, dr. A. Balevičiui, dr. G. Slavinskienei, dr. N. J. Baker ir doktorantei D. Osadčajai už skaitytus pranešimus ir pasidalijimą savo praktine patirtimi seminaro tematika.

 

×