Išrinkti GTC Ankstyvosios karjeros tyrėjų komiteto nauji nariai

2024-04-24

 

 

 

Balandžio 24 d. Gamtos tyrimų centre įvyko naujų narių į GTC Ankstyvosios karjeros tyrėjų komitetą rinkimai. Iš viso rinkimuose dalyvavo 10 kandidatų. Elektroninio balsavimo metu, 2 metų (2024–2026 m.) kadencijai, išrinkti 7 nauji komiteto nariai:

Dr. Nathan Jay Baker
Dr. Carolina R. F. Chagas
Dr. Denis Copilaş-Ciocianu
Doktorantė Olga Demina
Dr. Lukas Petrulaitis
Dr. Gintaras Malmiga
Doktorantė Kristina Valavičiūtė-Pocienė

Komiteto pirmininku išrinktas Dr. Nathan Jay Baker

Sveikiname naujus GTC AKTK narius ir linkime sėkmės darbuose!

**********************************************************************************

Ar mokslas gali būti įdomus?

2024-03-20

 

 

2024 m. kovo 20 d. Gamtos tyrimų centro ankstyvosios karjeros tyrėjai kartu su komunikacijos ir viešojo kalbėjimo eksperte bei „World of Words“ įkūrėja Neringa Bliūdžiūte susirinko padiskutuoti apie mokslo komunikacijos svarbą.

Susitikimo metu Neringa aptarė dažniausiai mokslininkų daromas klaidas, pristatant savo tyrimų rezultatus visuomenei, taip pat iš ko turėtų susidėti sklandžios ir, svarbiausia, plačiajai visuomenei suprantamos mokslininkų žinutės, kaip palaikyti ryšį su žiniasklaidos priemonėmis, kokiu būdu į jas kreiptis ir kaip sudominti mokslinių tyrimų rezultatais.

Pasak Neringos, norint mokslo komunikaciją padaryti lengvesnę ir efektyvesnę, turėtume labiau pasitikėti savimi ir savo srities žiniomis, mažiau skirti laiko ir energijos kuriamos žinutės pergalvojimui (angl. overthinking), nes juk niekas nežino apie mūsų tyrimą daugiau nei mes, esame unikalūs, turime išskirtinį požiūrį į analizuojamą problemą, net jei kas nors ir atlieka panašius tyrimus. Bendraudami turėtume sutelkti dėmesį į tai, ką norime, kad žmonės prisimintų po mūsų pranešimo ar perskaitę komunikacinę žinutę.

Komunikacijos ekspertės užkrečiantis entuziazmas, paprastumas, kalbos lengvumas skatino ankstyvosios karjeros tyrėjus aktyviai dalytis savo patirtimi, komunikuojant apie mokslinių tyrimų rezultatus žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose. Taip pat neabejotinai prisidėjo prie gilesnio supratimo apie mokslo komunikacijos iššūkius ir galimybes bei įkvėpė tyrėjus ieškoti naujų būdų, kaip padaryti mokslą įdomesnį ir dar labiau prieinamą visuomenei.

Diskusijos dalyviai džiaugėsi galimybe pabendrauti su komunikacijos specialiste ir gauti patarimų konkrečioms išsakytoms situacijoms.

Nuoširdžiai dėkojame Neringai Bliūdžiūtei už įkvepiančią diskusiją, vertingus patarimus ir skirtą laiką ankstyvosios karjeros tyrėjams. Linkime sėkmės tolimesniuose darbuose.

**********************************************************************************

Ankstyvosios karjeros tyrėjų kavos pertraukėlė su dr. Asta Audzijonyte

2023-09-29

 

 

 

2023 m. rugsėjo 29 d. vyko GTC ankstyvosios karjeros tyrėjų (AKT) kavos pertraukėlė tema „Kaip mėgautis mokslinių straipsnių rašymu“, kurią organizavo GTC AKT komitetas. Renginį moderavo dr. Nathan Jay Baker, o pranešimą skaitė ir patarimais dalijosi didelę mokslinių darbų rašymo patirtį turinti GTC vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Asta Audzijonytė.

Per susitikimą buvo aptarti laiko planavimo straipsniams rašyti ir struktūrinių dalių rengimo principai, pristatytos priemonės ir technologijos, palengvinančios straipsnių rašymą, kalbėta apie duomenų saugojimo, rezultatų viešinimo ir asmeninių kompetencijų auginimo svarbą. Aptarti AKT kylantys klausimai.

Dalyvių gausa ir diskusijos intensyvumas parodė šios temos aktualumą. AKT komitetas planuoja šiais mokslo metais suorganizuoti daugiau susitikimų tyrėjams, kuriuose bus kalbama apie priemones ir žinias, padėsiančias tobulinti tiek straipsnių rengimą, tiek ir kitus įgūdžius.

Nuoširdžiai dėkojame dr. Astai Audzijonytei už įkvepiančias diskusijas, vertingus patarimus ir skirtą laiką AKT. Linkime sėkmės tolimesniuose darbuose.

Dr. Asta Audzijonytė baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus universitete, Lietuvoje, vėliau Helsinkio universitete, Suomijoje, įgijo daktaro laipsnį. Asta dirbo daugelyje tarptautinių laboratorijų, iš jų Monterėjaus įlankos akvariumo muziejuje, Kalifornijoje (JAV) ir Sandraugos mokslinių ir pramoninių tyrimų organizacijoje, Hobarte (Australija). Dabar Asta dirba vyresniąja mokslo darbuotoja Tasmanijos universitete ir vyriausiąja mokslo darbuotoja Gamtos tyrimų centre. Jos tarpdisciplininiai evoliucinės biologijos, žuvų analizės, ekologinio modeliavimo, molekulinės ekologijos ir mašininio mokymosi sričių tyrimai vertinami kolegų.

Kaip rašyti mokslinį straipsnį

**********************************************************************************

Mokslininkai sukasi ne tik laboratorijose, keletas jų pasiryžo įveikti 20-ojo „Rimi Vilniaus maratono“ siūlomas distancijas

2023-09-08

 

 

 

 

Mokslininkai sukasi ne tik laboratorijose, keletas jų pasiryžo įveikti 20-ojo „Rimi Vilniaus maratono“ siūlomas distancijas. Renginys suvienijo daugiau nei 10 tūkstančių dalyvių, kurie varžėsi šešiose skirtingose trasose. Daugelis GTC darbuotojų rinkosi atsargų 5 km atstumą, tačiau Laurynas Taura pasiryžo ir įveikė net 42 km maratono distanciją! Sveikiname kolegas, o kitus raginame papildyti bėgikų gretas kitais metais!

**********************************************************************************

GTC ankstyvosios karjeros tyrėjų piknikas

2023-06-02

Renginio dalyviai
Renginio dalyviai

 

 

 

2023 m. birželio 2 d. įvyko tradicinis GTC ankstyvosios karjeros tyrėjų (AKT) piknikas, organizuojamas AKT komiteto. Renginio metu tyrėjai susipažino su naujais doktorantais ir podoktorantūros stažuotojais, turėjo galimybę pažinti vieni kitus, diskutuoti apie bendradarbiavimo kryptis, įsitraukti į bendrystę skatinančias veiklas, džiaugtis geromis emocijomis ir šiek tiek atitrūkti nuo rutinos. AKT komitetas pristatė pirmųjų metų veiklos rezultatus ir ateities planus, kvietė atvirai diskusijai rūpimais klausimais.

AKT komitetas palinkėjo visiems turiningos vasaros, sėkmingų ekspedicijų ir naujų atradimų.

Daugiau apie renginį

**********************************************************************************

 

Įsteigtas Gamtos tyrimų centro Ankstyvosios karjeros tyrėjų komitetas

2022-05-06

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Tautvydas Žalnierius, Nathan Jay Baker, Gabrielė Bumbulytė, Justas Dainys, Vaidas Palinauskas, Gintarė Slavinskienė.

 

 

 

Gegužės 5 d. Gamtos tyrimų centre įvyko ankstyvosios karjeros tyrėjų (AKT) susirinkimas, kurio metu buvo pristatyta steigiamo AKT interesams atstovausiančio komiteto vizija, tikslai ir galimos veiklos kryptys. Susipažinus su 12 pasiūlytų kandidatų į AKT komitetą, balsavimo metu išrinkti 7 nariai.

Balsavimo metu išrinkti AKT komiteto nariai:

dr. Nathan Jay Baker
doktor. Gabrielė Bumbulytė
dr. Justas Dainys
dr. Gintarė Slavinskienė
dr. Vaidas Palinauskas
dr. Domas Uogintas
doktor. Tautvydas Žalnierius

Komiteto pirmininku išrinktas dr. Vaidas Palinauskas.

**********************************************************************************

×