Entomologiniai rinkiniai

Entomologinius rinkinius sudaro sausi Lietuvoje ir kitose šalyse per pastaruosius 50 metų surinkti vabzdžiai, jų preparatai ir mirkiniai spirite.

Iš viso entomologiniuose rinkiniuose saugoma apie 38 000 drugių (Lepidoptera), 40 000 vabalų (Coleoptera), 18 000 dvisparnių vabzdžių (Diptera), 2000 žirgelių (Odonata) egzempliorių ir kitų vabzdžių būrių atstovų, taip pat daugiau kaip 50 tipinių egzempliorių. Ypač unikali Gamtos tyrimų centre saugoma dvisparnių vabzdžių kolekcija, kurią sudaro ilgakojai uodai (Tipulidae, Limonidae), grybiniai uodukai (Mycetophylidae), sparvos (Tabanidae), žiedmusės (Syrphidae), tachinos (Tachinidae), smulkieji mašalai (Ceratopogonidae) ir kiti dvisparniai vabzdžiai. Kolekcija nuolat pildoma naujų Lietuvos faunai ir naujų mokslui rūšių egzemplioriais ir preparatais.

Pirmosios interaktyvios diagnostinės priemonės biosistematikams ir visuomenei

Atsižvelgdami į besikeičiančius dabartinės visuomenės poreikius, Entomologijos laboratorijos mokslininkai įgyvendina originalius projektus. Imasi tradicinius biosistematikos tyrimus perkelti į elektroninę erdvę, kad jie taptų prieinamesni ir įtraukūs įvairioms vartotojų grupėms.

„Leafmining Nepticulidae of the world: updated generic composition and a tool for species diagnostics“

Buvo sukurtos dvi originalios Nepticulidae rūšių identifikavimo sistemos. Jos gana paprastos naudoti, nereikalauja specialios registracijos ir yra nemokamos. Viena jų – „Leafmining Nepticulidae of the world: updated generic composition and a tool for species diagnostics“, t. y. inovatyvi elektroninė diagnostikos priemonė, paremta morfologinių struktūrų ir mitybinių augalų požymiais ir daugiausia orientuota į tarptautinį vartotoją (identifikacinė sistema anglų kalba).

Atvirosios prieigos adresas: https://www.nepticulidaespecies.info/

 

„Leaf-mining Nepticulidae of the world: updated generic composition and a tool for species diagnostics“

Elektroninė rūšių identifikacijos priemonė „Leaf-mining Nepticulidae of the world: updated generic composition and a tool for species diagnostics“ buvo specialiai sukurta ir lygiagrečiai paleista kaip ir kita mūsų diagnostikos priemonė – https://leafmines.info/. Identifikacinė sistema „Lietuvos mažųjų gaubtagalvių minų diagnostika“ skirta nustatyti mažųjų gaubtagalvių rūšis pagal aptiktas išgraužas augalų asimiliaciniuose audiniuose ir yra sukurta, siekiant skatinti mažųjų gaubtagalvių tyrimus Lietuvoje.

 

Atvirosios prieigos adresas: https://leafmines.info/

 

Plačiau apie diagnostines sistemas rasite čia

 

 

×