Moksliniai interesai

Augalų populiacijų ir bendrijų tyrimai. Pelkinių augalų įvairovė ir jų paplitimo dėsningumai. Morfometriniai augalų tyrimai. Invazinių augalų paplitimo tyrimai.

Disertacijos anotacija

Lietuvos teritorijai būdingi dviejų tipų miškų biomai – nemoraliniai plačialapių ir mišrūs miškai ir borealiniai miškai, kurių riba sąlyginai brėžiama pagal Carpinus betulus paplitimo pakraštį. Taigi Lietuvos geografinė padėtis lemia, kad krašto augalijai yra būdingi pereinamieji požymiai – kartu aptinkami įvairių ir ne visada aiškiai ekologiškai ar fitogeografiškai susijusių rūšių deriniai. Be to, miškų bendrijų įvairovę ypatingai formuoja žmogaus veikla. Tradiciškai augalijos duomenys buvo renkami taip vadinamose tipiškose bendrijose, aplenkiant pažeistas ir sutrikdytas bendrijas. Todėl tokiu būdu surinktų duomenų apibendrinimas ne visada atspindi realią augalijos būklę.

Šiuo tyrimu būtų siekiama iš naujo įvertinti miškų augalijos būklę ir jos pokytį per paskutiniuosius kelis dešimtmečius: nustatyti, kokius bendrijų pokyčius galėjo lemti (1) geografiniai veiksniai, (2) su miškų naudojimu susijusi žmogaus veikla, o kurie buvo nulemti (3) kintančio klimato.

×