Klimato kaita sukelia vis dažnesnius ir intensyvesnius hidrometeorologinius reiškinius, tokius kaip potvyniai ir sausros, kurie daro neigiamą poveikį tiek žmonių gyvenimo kokybei, tiek ekosistemų stabilumui. Tyrimas nagrinėja, kaip keičiantis kraštovaizdžio elementų struktūrai gali kisti vandens sulaikymas upės baseine ir kaip tai veikia ekstremalių reiškinių susidarymą.
Projekto tikslas – naudojant kartografinius metodus įvertinti upės baseino vandens sulaikymo potencialą, identifikuoti jautrias teritorijas ir pasiūlyti tvarius gamtotvarkos sprendimus. Tyrimas apima hidrologinių duomenų, nuotolinių tyrimų metodų ir GIS technologijų integraciją, siekiant sumodeliuoti kraštovaizdžio sąveikas su vandens apytakos procesais.
Šio tyrimo rezultatai prisidės prie efektyvesnių aplinkos valdymo strategijų kūrimo, siekiant mažinti ekstremalių reiškinių poveikį, stiprinti ekosistemų atsparumą ir užtikrinti ilgalaikį vandens išteklių stabilumą. Ateityje tyrimas padės įtraukti gamtos pagrindu sukurtus sprendimus (angl. Nature-Based Solutions) į tvaraus žemės naudojimo ir urbanizacijos planavimą, sprendžiant klimato kaitos padarinius. Taip pat gauti rezultatai bus svarbūs hidrologijos mokslui ir praktiniam aplinkos valdymui, įskaitant vandens išteklių valdymą, gamtotvarką ir urbanistinį planavimą, kadangi tai tampa vis aktualiau dabartinėje klimato kaitos ir augančių hidrologinių ekstremumų eroje.