Dr. Valerijui Rašomavičiui įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius!

Šeštadienį Valstybės dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda beveik 80 Lietuvos ir užsienio piliečių apdovanojo valstybės ordinais ir medaliais.

Tarp apdovanotųjų – užsienio partneriai, Lietuvos pareigūnai, menininkai, kultūrininkai, pedagogai, medikai, jubiliejinės šimtmečio Dainų šventės kūrėjai.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Gamtos tyrimų centro Floros ir Geobotanikos laboratorijos vadovas, vyresnysis mokslo darbuotojas Valerijus Rašomavičius – botanikas, mokslų daktaras už ilgamečius Lietuvos gamtos tyrimus, reikšmingai prisidedančius prie aplinkosaugos problemų aktualizavimo, visuomenės švietimo ir šalies gamtinės įvairovės išsaugojimo.

Šis apdovanojimas yra dvidešimt pirmas pagal svarbą Lietuvos valstybės apdovanojimas, kuriuo Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu apdovanojami asmenys už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, už humanitarinę pagalbą Lietuvai, už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje, kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, karybos, sporto, ūkio bei kitose srityse.

Pasak prezidento Gitano Nausėdos, apdovanojami asmenys drąsiai ir ryžtingai kuria ateities Lietuvą, savo žiniomis ir darbu stiprina pilietinę visuomenę.

Labai džiaugiamės, didžiuojamės ir sveikiname kolegą su apdovanojimu!

 

E. Blažio/LRT nuotr.

R. Riabovo / BNS nuotr.

×