Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Gamtos tyrimų centras oficialiai prisijungė prie SUBMARINER tinklo, skirto mėlynajai plėtrai, kuris yra registruotas kaip ne pelno siekianti organizacija Europos ekonominio interesų grupėje (EEIG), jungiančioje įvairias organizacijas iš Baltijos jūros regiono ir ne tik.
SUBMARINER tinklas jungia tyrimų ir švietimo institucijas, verslo paramos organizacijas, vyriausybines, privačias įmones ir pilietinę visuomenę, integruodamas regionines perspektyvas į tarptautinius projektus. Jis aktyviai prisideda prie ES Baltijos jūros regiono strategijos (EUSBSR) įgyvendinimo ir pristato mėlynąją ekonomiką tarptautiniu lygiu, pavyzdžiui, „Europos horizonto“ Blue Mission Banos projektas.
Tinklas turi daugiau nei 50 narių organizacijų, įskaitant 13 pilnų narių ir 39 asocijuotus narius. Jis apima devynias svarbias sritis, kuriose mūsų tyrėjai gali reikšmingai prisidėti, tokias kaip: dumblių auginimas; tvari akvakultūra ir žuvininkystė; daugiakryptis vandens telkinių naudojimas; saugomos jūrų teritorijos ir kt.
Neseniai vykusiame Visuotinio susirinkimo renginyje buvo pristatyti įspūdingi SUBMARINER narių pasiekimai per pastarąjį dešimtmetį, įskaitant 37 projektus, kurių bendras biudžetas viršijo 140 milijonų eurų, ir nuostabi svetainės pasiekiamumo statistika – daugiau nei 1 milijonas peržiūrų!
Gamtos tyrimų centro oficialus vizitas, vykęs spalio 1–2 d., buvo skirtas pristatyti mūsų organizaciją tinklo įkūrėjams ir nariams, skatinant bendradarbiavimą būsimoms projektų veikloms ir prisijungiant prie „Europos horizonto“ projektų. Mūsų pristatymo „Gamtos tyrimų centras Lietuvoje: Kas mes esame? Ką darome mes?“ metu Julija Baniukevic ir Judita Koreivienė supažindino su bendradarbiavimo galimybėmis!
Sveikiname SUBMARINER tinklą dešimties metų jubiliejaus proga! Linkime jums daug sėkmingų projektų ateityje!
Dėkojame visiems organizatoriams, kurie dirbo užkulisiuose: Angela Schindler-Daniels; Efthalia Arvaniti; Ferdi Bulmer ir visai SUBMARINER sekretoriato komandai! Tai buvo nuostabi patirtis ir pažintis!!!!
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.