Knygoje pateikiamos visų 99, šiuo metu žinomų, Pietų Afrikos, Svazilendo ir Lesoto kuoduočių (Notodontidae) rūšių spalvotos suaugėlių, nespalvotos patinų ir patelių genetalių struktūrų nuotraukos, aprašoma biologija ir paplitimas. Aprašoma trumpa tyrimų istorija, pateikiama daug buveinių ir suaugėlių gamtos nuotraukų. Aprašoma 12 naujų šiame regione rūšių ir du porūšiai.
Keliu į dirvožemio ekologiją / Irena Eitminavičiūtė. – Vilnius: Gamtos tyrimų centras, 2015. – 164 p.: iliustr., portr. Bibliogr.: p. 163–164.
Populiariojoje mokslinėje monografijoje apžvelgiama paukščių migracijos tyrimų istorija, profesionalių stebėjimų metodai, migracijų klasifikacija, eiga ir charakteristikos, pateikta migracijų planetoje pavyzdžių. Monografijoje pristatomas dabartinis požiūris į migracijos formavimąsi ir kilmę, migracijos valdymą, supažindinama su jungtine migracijos valdymo teorija, aptariamos pagrindinės orientacijos ir navigacijos hipotezės ir teorijos. Atskiros monografijos dalys skirtos paukščių migracijos rizikai, klimato kaitos ornitologijos tyrimams ir tolesnei migracijos evoliucijai, pristatyta įvairiapusė migracijos svarba žmonijai ir vykdoma migracijų apsauga. Monografija skiriama plačiajam skaitytojų ratui, ji pravers aukštųjų mokyklų biologijos ir ekologijos specialybės studentams, moksleiviams kaip papildoma priemonė studijoms, aplinkosaugininkams, gamtininkams ir gamtos mylėtojams.
Bibliografijos rodyklėje pateikta medžiaga apima biologo entomologo,
mokslo organizatoriaus, gamtos mokslų dr. Petro Zajančkausko mokslinės ir
mokslinės organizacinės veiklos 1958–2014 metų laikotarpio mokslinius darbus
ir straipsnius apie jį.
Poilsiautojų srauto sklaida jūros krante = Distribution of beach users flow on the sea coast / Gintautas Žilinskas, Jolita Eidikonienė, Darius Jarmalavičius. – Vilnius: Gamtos tyrimų centras, 2015, 152 [2] p. iliustr. Santr. angl.
Remiantis natūrinių tyrimų, vykdytų 2002–2014 m. Lietuvos ir kitų šalių jūrų krantuose, duomenimis, monografijoje analizuojami poilsiautojų srauto sklaidos tiek laike (daugiamečiai, sezoniniai, savaitiniai, dieniniai), tiek ir erdvėje (skersai pliažo ir išilgai rekreacinių zonų) ypatumai bei juos sąlygojantys veiksniai.
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.