Knygos, 2015 m.

2015 m.

Knygoje pateikiamos visų 99, šiuo metu žinomų, Pietų Afrikos, Svazilendo ir Lesoto kuoduočių (Notodontidae) rūšių spalvotos suaugėlių, nespalvotos patinų ir patelių genetalių struktūrų nuotraukos, aprašoma biologija ir paplitimas. Aprašoma trumpa tyrimų istorija, pateikiama daug buveinių ir suaugėlių gamtos nuotraukų. Aprašoma 12 naujų šiame regione rūšių ir du porūšiai.

Keliu į dirvožemio ekologiją / Irena Eitminavičiūtė. – Vilnius: Gamtos tyrimų centras, 2015. – 164 p.: iliustr., portr. Bibliogr.: p. 163–164.

Populiariojoje mokslinėje monografijoje apžvelgiama paukščių migracijos tyrimų istorija, profesionalių stebėjimų metodai, migracijų klasifikacija, eiga ir charakteristikos, pateikta migracijų planetoje pavyzdžių. Monografijoje pristatomas dabartinis požiūris į migracijos formavimąsi ir kilmę, migracijos valdymą, supažindinama su jungtine migracijos valdymo teorija, aptariamos pagrindinės orientacijos ir navigacijos hipotezės ir teorijos. Atskiros monografijos dalys skirtos paukščių migracijos rizikai, klimato kaitos ornitologijos tyrimams ir tolesnei migracijos evoliucijai, pristatyta įvairiapusė migracijos svarba žmonijai ir vykdoma migracijų apsauga. Monografija skiriama plačiajam skaitytojų ratui, ji pravers aukštųjų mokyklų biologijos ir ekologijos specialybės studentams, moksleiviams kaip papildoma priemonė studijoms, aplinkosaugininkams, gamtininkams ir gamtos mylėtojams.

Bibliografijos rodyklėje pateikta medžiaga apima biologo entomologo,
mokslo organizatoriaus, gamtos mokslų dr. Petro Zajančkausko mokslinės ir
mokslinės organizacinės veiklos 1958–2014 metų laikotarpio mokslinius darbus
ir straipsnius apie jį.

Poilsiautojų srauto sklaida jūros krante = Distribution of beach users flow on the sea coast / Gintautas Žilinskas, Jolita Eidikonienė, Darius Jarmalavičius. – Vilnius: Gamtos tyrimų centras, 2015, 152 [2] p. iliustr. Santr. angl.

Remiantis natūrinių tyrimų, vykdytų 2002–2014 m. Lietuvos ir kitų šalių jūrų krantuose, duomenimis, monografijoje analizuojami poilsiautojų srauto sklaidos tiek laike (daugiamečiai, sezoniniai, savaitiniai, dieniniai), tiek ir erdvėje (skersai pliažo ir išilgai rekreacinių zonų) ypatumai bei juos sąlygojantys veiksniai.

×