Knygos, 2016 m.

2016 m.

Knygoje pateikta informacija apie minamusių bendrijas ir rūšių statusą Lietuvoje, atspindinti šių vabzdžių tyrimo tam tikrus pažinimo etapus. Tai prasminga žinoti gyvosios gamtos tyrėjams, pedagogams, studentams ir miškininkams.

Visas tekstas

Knygoje peržiūrima bangasparnių (Lymantriidae) šeimos verpikų Calliteara gentis, kurią sudaro 116 rūšių, paplitusių Palearktikos, Indo-Malajų ir Australijos regionuose. Pateikiama visų šių rūšių apibūdinimo raktai, spalvotos suaugėlių, nespalvotos patinų bei patelių genetalių struktūrų nuotraukos, biologija ir paplitimas. Aprašomos 35 naujos rūšys ir 7 nauji porūšiai.

Bibliografijos rodyklėje suregistruota ichtiologo, akvakultūros specialisto, habilituoto daktaro Alberto Pečiukėno 1963–2016 m. laikotarpio mokslinės, kitos publikacijos, mokslinė-organizacinė veikla, literatūra apie jį. Rodyklė skiriama A. Pečiukėno 90-osioms gimimo metinėms.

Visas tekstas

Dirvožemio zoologės, mokslų daktarės [habil. dr.], Lietuvos mokslo premijos laureatės Onos Atlavinytės bibliografijos rodyklėje pateikti 1957–1997 m. spaudoje skelbti mokslininkės darbai ir literatūra apie ją. Ji buvo sliekininkystės mokslo pradininkė ir aktyvi šios srities tyrimų propaguotoja.
Leidinys skiriamas Onos Atlavinytės 100-osioms gimimo metinėms.
×