Tarptautinė Goldschmidt konferencija

Liepos 6–12 dienomis Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro Giluminės geologijos laboratorijos mokslininkė dr. Gražina Skridlaitė dalyvavo tarptautinėje Goldschmidt konferencijoje, kurią kasmet organizuoja Geochemikų draugija (Geochemical Society) ir Europos geochemijos asociacija (European Association of Geochemistry, EAG). Šįmet ji vyko nuostabiojoje Prahoje.

Apie 4400 dalyvių Prahos kongresų centre pristatė naujausius tyrimų rezultatus apie geologinius, geocheminius procesus visose vidinėse ir išorinėse Žemės sferose ir toli už jos ribų. Daug dėmesio skirta geocheminių procesų eksperimentams, kurių metu patvirtinamos arba paneigiamos net ilgus metus gyvavusios tiesos. Daug tyrimų skirta fluidams, kurie vienu ar kitu būdu dalyvavo ir (ar) dalyvauja pagrindiniuose geologiniuose procesuose, formuojant pačias uolienas, jas keičiant, tirpinant, mobilizuojant ir nusodinant naudingus mineralus, ypač strategiškai svarbias žaliavas. Giluminės geologijos laboratorijos doktorantės Olgos Deminos, mokslininkų dr. Gražinos Skridlaitės ir dr. Lauryno Šiliausko bei kolegų Marcinʼo Lackiʼo iš Varšuvos universiteto ir Tomasʼo Narea iš Lundo universiteto pristatytas stendinis pranešimas kaip tik skirtas fluido sukeltiems pakitimams ir aprūdijimams Kabelių granituose pietų Lietuvoje tirti.

Dr. Laurynas Šiliauskas buvo ir žodinio pranešimo apie mafinio silo amžiaus nustatymą Pietų Afrikoje bendraautoriu. Ten jis rinko medžiagą kartu su vadovu Ashley Gumsley podoktorantūrinės stažuotės metu.

Buvo pristatyta daug naujų tyrimo metodų, tinkamų ne tik praeities, bet ir dabarties geologiniams ir gamtiniams procesams. Vis tobulėjanti aparatūra ir metodikos leidžia tirti net labai mažus medžiagos kiekius įvairiais pavidalais. Konferencijos metu vykusioje parodoje buvo galima susipažinti su modernia aparatūra, pavyzdžių paruošimo technologijomis, modeliavimo programomis, informacinėmis sistemomis ir moksline literatūra.

×