Alantoje, visą savaitę vyks jaunųjų geologų stovykla „Kur uolienos mineralai…“

Aukštaitijos profesinio rengimo centre, Alantoje, visą savaitę nuo antradienio vyks jaunųjų geologų stovykla „Kur uolienos mineralai…“. Stovykloje dalyvauja mokiniai ir jų vadovai iš visos Lietuvos, o užsiėmimus veda net trys mokslininkai iš Gamtos tyrimų centro: dr. Gražina Skridlaitė, dr. Laura Gedminienė ir doktorantė Olga Demina.

Neatsitiktinai vieta stovyklai pasirinkta Molėtų rajone. Iš čia kilęs ir netoliese gyvenantis esančiame Žibiečių kaime Lietuvos geologų sąjungos pirmininkas taip pat Gamtos tyrimų centro mokslininkas dr. Jonas Satkūnas tarė sveikinimo žodį stovyklos atidarymo proga ir pristatė be galo daug šio krašto geologinių, gamtinių, kultūrinių, bei istorinių objektų kviesdamas visus stovyklos metu apsilankyti savo sodyboje esančiuose muziejuose. Palinkėjo stovyklautojams gerų orų ir atradimų bei paaiškino, kad šiame krašte reikia kalbėti aukštaitiškai ir miestelio pavadinimą tarti ne Alanta, bet Alunta, o pasakymas „Aik tu peklon“ tai visai ne koks piktas išsireiškimas, o kaip tik nusakantis susižavėjimą – kaip antai: – “Aik tu peklon kaip gražu”.

Pirmosios lauko maršruto dienos tikslas buvo aplankyti Peklos pelkę, kurioje ieškota kūlgrindos, kuria būtų galima persikelti į Peklos kalną, tačiau išgąsdinti kraujasiurbių ir peklos velnio Stovyklautojai pasuko link Suojos keimo, arba Milžinkapio. Po lauko kelionių išklausėme paskaitą apie ledynus ir ledynmečius Lietuvoje, bei kas suformavo Vilniaus reljefą, kurią pravedė Simonas Saarmann ir interaktyvią paskaitą integruotos su pažintine programa apie brangakmenius ir kitus brangius mineralus, kurią pravedė O. Demina.  Ryt laukia kita puiki diena… Laukite tęsinio.

×