Balandžio 23–25 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė konferencija FEBS3+ Baltics, subūrusi biochemijos, molekulinės biologijos ir susijusių sričių mokslininkus. Tarp dalyvių aktyviai prisistatė ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro mokslininkai ir studentai.
Genetikos laboratorijos atstovai parengė stendinius pranešimus:
Modestas Petrauskas: „Conditional Efficiency of Propidium Monoazide in Real-Time PCR-Based Viability Testing of Sarcocystis spp. oocysts“
Doktorantė Agnė Baranauskaitė: „eDNA-Based Detection of Sarcocystis spp. in Lithuanian Livestock Farms“
Doktorantė Vilija Lapinskaitė: „Fungal and bacterial microbiota of different developmental stages honey bee drones“
Doktorantas Algirdas Valys: „Plant-based substances for virus inactivation“
Dr. Juliana Lukša-Žebelovič: „Antibiotic-Resistant Bacteria in Ecological Farmland: Distribution and Persistence“
Dr. Iglė Vepštaitė-Monstavičė: „Microbiota of health-relevant wild berries“
Žodinį pranešimą skaitė Bazilė Ravoitytė, pristatydama temą „Microbial safety of industrially reared Hermetia illucens larvae and frass“ sesijoje Environmental and Plant Biochemistry.
Konferencijos sklandumui prisidėjo ir Genetikos laboratorijos studentai – Urtė Busilaitė ir Alper Melih Ucar – kurie savanoriavo renginio metu.
Ypatinga padėka prof. dr. Elenai Servienei, kuri buvo konferencijos organizacinio komiteto narė ir pirmininkavo žodinių pranešimų sesijai Environmental and Plant Biochemistry.
Kitų laboratorijų atstovų stendiniai pranešimai:
Dominykas Laibakojis: „HsGA20ox1, HsGA3ox1 and HsGA2ox1 Involved in Endogenous Gibberellin Regulation within Heracleum Sosnowskyi Ovaries in Response to Exogenous GA3“
Rasa Pesliakaitė: „Comparison of Essential Oil Amount in Different Parts of Various Species and Cultivars of Mints During the First and Second Flowering Periods“
Džiaugiamės mūsų mokslininkų aktyviu dalyvavimu, dalijimusi žiniomis ir profesine patirtimi!
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.