Dr. Ž. Jurgelėnė ir dr. M.Y.L. Duc tapo LMA Jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkurso nugalėtojomis

Vakar įvyko ataskaitinis Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotinis susirinkimas, kurio metu buvo apdovanotos Gamtos tyrimų centro jaunosios mokslininkės dr. Živilė Jurgelėnė ir dr. Mélanie Yvonne Ludivine Duc. Jos tapo LMA Jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkurso nugalėtojomis biologijos, medicinos ir geomokslų skyriuje.

Ekotoksikologijos laboratorijos vyresn. mokslo darbuotojai dr. Živilei Jurgelėnei premija skirta už mokslo darbą „Naujos kartos nanodalelių bioakumuliacija, toksiškumas ir rizikos vertinimas: saugaus nanodalelių naudojimo biomedicinoje ir aplinkosaugoje link“, o P. B. Šivickio parazitologijos laboratorijos mokslo darbuotojai dr. Mélanie Yvonne Ludivine Duc premija skirta už mokslo darbą „Exoerythrocytic stages of Haemoproteus (Apicomplexa, Haemosporida) parasites in wild birds: insights into developmental patterns / Egzoerithrocitinės Haemoproteus (Apicomplexa, Haemosporida) parazitų vystymosi stadijos laukiniuose paukščiuose: įžvalgos į vystymosi dėsningumus“.

Šie apdovanojimai įprasmina daugiau nei ketverius metus mokslininkių vykdomus tyrimus nanotoksiškumo ir parazitologijos srityse. 

×