Rugpjūčio 25–30 dienomis Fukuokos mieste (Japonijoje) vyko 21-asis tarptautinis toksinio poveikio vertinimo simpoziumas (21 International Symposium on Toxicity Assessment, ISTA21), kuriame dalyvavo dr. Živilė Jurgelėnė ir dr. Danguolė Montvydienė, kurios pristatė pranešimus („The impact of war on the aquatic ecosystems of Ukraine: problems and solutions“ ir „Graphene oxide nanoparticles for waterpurifi cation: mitigating heavy metal contamination and toxicity in aquatic ecosystems“) apie Resto-Aqua projektą (MYP G6085, finansuojamu NATO programos „Science for Peace and Security Programme“), jo veiklas, problemas, iššūkius ir galimus jų sprendimo būdus.
Simpoziume dalyvavo 150 mokslininkų, doktorantų, verslo atstovų iš Japonijos, JAV, Kanados, Brazilijos, Pietų Korėjos, Lenkijos, Estijos, Prancūzijos, Graikijos ir kitų šalių.
Pagrindinės simpoziume aptariamos temos buvo žmogaus veiklos ar gamtinių stichijų paveiktų ekosistemų būklės įvertinimas ir atstatymo problemos ir nanomedžiagų poveikio įvairiems organizmams ir ekosistemoms vertinimas.
Simpoziumo organizatorių prof. dr. T. Hiroguchi (Head Ecosystem Impact Research Section Health and Environmental Risk Division National Institute for Environmental Studies) ir prof. dr. Ik-Joon Kang (School of Interdisciplinary Science and Innovation, Kyushu University) iniciatyva buvo surengta ekskursija į Minamatos miestą, kurio gyventojai prieš pusę šimtmečio nukentėjo nuo taršos gyvsidabrio junginiais ir kuris po upės ir įlankos valymo ir atstatymo vėl atsigauna.
Pasibaigus simpoziumui, buvo surengtas susitikimas su Kiušiu universiteto mokslininkais, susipažinta su naujausiais ekologijos ir ekotoksikologijos srityse naudojamais metodais, aptartos galimo bendradarbiavimo galimybės.
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.