Gamtos tyrimų centro mokslininkės – 21-ajame tarptautiniame toksinio poveikio vertinimo simpoziume

Rugpjūčio 25–30 dienomis Fukuokos mieste (Japonijoje) vyko 21-asis tarptautinis toksinio poveikio vertinimo simpoziumas (21 International Symposium on Toxicity Assessment, ISTA21), kuriame dalyvavo dr. Živilė Jurgelėnė ir dr. Danguolė Montvydienė, kurios pristatė pranešimus („The impact of war on the aquatic ecosystems of Ukraine: problems and solutions“ ir „Graphene oxide nanoparticles for waterpurifi cation: mitigating heavy metal contamination and toxicity in aquatic ecosystems“) apie Resto-Aqua projektą (MYP G6085, finansuojamu NATO programos „Science for Peace and Security Programme“), jo veiklas, problemas, iššūkius ir galimus jų sprendimo būdus.

Simpoziume dalyvavo 150 mokslininkų, doktorantų, verslo atstovų iš Japonijos, JAV, Kanados, Brazilijos, Pietų Korėjos, Lenkijos, Estijos, Prancūzijos, Graikijos ir kitų šalių.

Pagrindinės  simpoziume aptariamos temos buvo žmogaus veiklos ar gamtinių stichijų paveiktų ekosistemų būklės įvertinimas ir atstatymo problemos ir nanomedžiagų poveikio įvairiems organizmams ir ekosistemoms vertinimas.

Simpoziumo organizatorių prof. dr. T. Hiroguchi (Head Ecosystem Impact Research Section Health and Environmental Risk Division National Institute for Environmental Studies) ir prof. dr. Ik-Joon Kang (School of Interdisciplinary Science and Innovation, Kyushu University) iniciatyva buvo surengta ekskursija į Minamatos miestą, kurio gyventojai prieš pusę šimtmečio nukentėjo nuo taršos gyvsidabrio junginiais ir kuris po upės ir įlankos valymo ir atstatymo vėl atsigauna.

Pasibaigus simpoziumui, buvo surengtas susitikimas su Kiušiu universiteto mokslininkais, susipažinta su naujausiais ekologijos ir ekotoksikologijos srityse naudojamais metodais, aptartos galimo bendradarbiavimo galimybės.

×