Įvyko seminaras „Inovacijos biologijoje ir inžinerijoje: nuo vabzdžių iki išmaniųjų technologijų“

Gamtos tyrimų centre įvyko mokslinis seminaras, kuriame pranešimus skaitė du tarptautiniu mastu pripažinti mokslininkai – prof. Andreas Vilcinskas ir docentas dr. Tomyslav Sledevič. Seminaro metu jie pristatė naujausius tyrimus ir inovacijas vabzdžių biotechnologijų bei išmaniųjų signalų apdorojimo technologijų srityse.

Prof. Andreas Vilcinskas – vienas iš pirmaujančių vabzdžių biotechnologijos ekspertų ir šios srities pradininkų, vadovaujantis Biologinių išteklių skyriui bei Kenkėjų ir vektorinių vabzdžių kontrolės skyriui Fraunhoferio molekulinės biologijos ir taikomosios ekologijos institute (IME) Gisene, Vokietijoje. Savo pranešime „Biotechnologinių metodų, skirtų vabzdžiams, kūrimas ir taikymas“ jis pristatė mokslinius tyrimus, kuriais siekiama vabzdžius pritaikyti kaip vertingus biologinius išteklius medicinos, žemės ūkio ir pramonės srityse. Prof. A. Vilcinskas laikomas vienu iš pagrindinių asmenybių, formuojančių šią sparčiai besivystančią mokslo sritį.

Docentas dr. Tomyslav Sledevič – elektronikos inžinerijos mokslininkas, dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH), kurio moksliniai interesai apima įterptąsias sistemas ir pažangų signalų apdorojimą. Pranešime jis pristatė savo darbus, susijusius su vaizdo ir garso analizės technologijų praktiniu pritaikymu, įskaitant novatoriškus aplinkos stebėjimo sprendimus, tokius kaip avilių stebėjimo sistemos.

Seminaras sulaukė didelio Gamtos tyrimų centro mokslininkų susidomėjimo, o pranešėjų pristatytos idėjos atvėrė naujas galimybes tarpdisciplininiam bendradarbiavimui biologijos ir inžinerijos mokslų srityse.

×