Kas stumia auksinį karosą iš mūsų vandenų?

Jei anksčiau auksinis karosas buvo gana dažnas meškeriotojų laimikis, šiandien žvejai dažniau traukia ne auksą, o sidabrą, t. y. sidabrinį karosą. Tiek ichtiologai, tiek meškeriotojai kalba, kad auksinukų mažėja. Yra nuomonių, kad juos iš mūsų vandenų stumia jo giminaitis sidabrinis karosas.

Ką žinome apie auksinių karosų populiaciją Lietuvoje? Ar dar auksinius karosus žvejosime po 20 metų? Kodėl auksinis karosas vadinamas smetoniniu? Ar tiesa, kad auksiniai karosai hibridizuojasi su kitomis kai kuriomis karpinėmis žuvimis? Kokias priemones mato ichtiologai, kurios padėtų apsaugoti auksinius karosus, ir kiek turi pagrindo kalbos, kad nieko nedarant auksinis karosas bus įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą? Į šiuos ir kitus klausimus Žinių radijo laidoje „Žuvys kalba“ atsakė Gamtos tyrimų centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Vytautas Rakauskas.

https://www.ziniuradijas.lt/laidos/zuvys-kalba/kas-stumia-auksini-karosa-is-musu-vandenu?video=1&fbclid=IwAR0xmOrAyRKqlzw_Z1RoIml3pTcA7plIR8hR9CHlJDPel8aDVa9Z0_rvao8

×