2024 m. spalio 1 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) narių visuotiniame susirinkime patvirtinus laisvas LMA tikrųjų narių vietas į išvardytas specialybes, skelbiami LMA tikrųjų narių rinkimai.
Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriuje: filosofija – 1 vieta, kalbotyra – 1 vieta, komunikacija – 1 vieta, menotyra (muzikologija) – 1 vieta;
Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriuje: chemija – 1 vieta, matematika – 1 vieta, fizika – 1 vieta;
Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriuje: zoologija – 1 vieta, biochemija – 1 vieta, medicina – 2 vietos, fizinė geografija – 1 vieta;
Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriuje: veterinarija – 1 vieta, miškotyra – 1 vieta;
Technikos mokslų skyriuje: medžiagų inžinerija – 1 vieta, statybos inžinerija – 1 vieta, elektronika ir matavimų inžinerija – 1 vieta, aplinkos inžinerija – 1 vieta.
Mokslų akademijos tikraisiais nariais renkami žymiausi Lietuvos mokslininkai, pripažinti visuomenėje bei mokslo bendruomenėje Lietuvoje ir tarptautiniu mastu, sukūrę mokslines mokyklas, pasiekę svarių mokslo rezultatų, praturtinę mokslą ir kultūrą didelės reikšmės darbais.
Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinio susirinkimo nustatyti reikalavimai asmenims, siekiantiems dalyvauti Mokslų akademijos tikrųjų narių rinkimuose, paskelbti LMA svetainėje https://www.lma.lt/reikalavimai-renkamiems-nariams.
Mokslų akademijos tikrieji nariai ir nariai emeritai turi teisę iškelti kandidatus pagal skelbime nurodytas specialybes. Kandidatus taip pat gali iškelti mokslo ir studijų institucijų senatai, mokslo tarybos ir mokslininkų asociacijos.
Dokumentai teikiami elektroninėje paraiškų registravimo sistemoje spalio 14 d. – lapkričio 13 d. adresu https://konkursai.lma.lt/.
Teikiami šie suskaitmeninti dokumentai ir informacija:
– LMA nario (-ių), keliančio (-ių) kandidatą, motyvacinis raštas arba kandidatą iškeliančios mokslo studijų institucijos senato, mokslo tarybos, mokslininkų asociacijos posėdžio protokolo išrašas, nurodant iškėlimo motyvus;
– išsami informacija apie kandidato į LMA tikruosius narius mokslinę veiklą pagal LMA narių visuotinio susirinkimo nustatytus reikalavimus;
– keliamo kandidato į LMA tikruosius narius biografiniai duomenys (gyvenimo aprašymas);
– mokslo laipsnių bei vardų diplomų kopijos ir nuotrauka.
Informacija teikiama:
tel. +370 601 11 742, el. p. mos@lma.lt,
tel. +370 692 45 332, el. p. prezidiumas@lma.lt
Daugiau informacijos: Naujienos – Lietuvos mokslų akademija
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.