Moksleivių pažintis su mokslininko profesija

Gamtos tyrimų centrą aplankė Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos trečiokai. Kiekvienais metais gimnazijoje vyksta projektas „Šok į tėvų klumpes“. Projekto metu vaikai kviečiami susipažinti su tėvų profesijomis ir darbovietėmis. Šiais metais susipažinti su mokslininko profesija 3a klasę pakvietė Ekotoksikologijos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja Renata Butrimienė. Mokiniai pirmą kartą pamatė mokslininko kasdienybę iš arti.

Eksperimentinėje akvariuminėje trečiokus pasitiko Ekotoksikologijos ir Žuvų ekologijos laboratorijų mokslininkai, kurie supažindino mokinius su savo veiklos sritimi. Dr. Vytautas Rakauskas papasakojo mokiniams, kad mokslininkai dirba ne tik laboratorijose, bet ir lauko sąlygomis, o žvejyba – tai ne tik laisvalaikio praleidimas, bet ir rimta mokslinė veikla. Mokinukai įdėmiai klausėsi dr. Živilės Jurgelėnės pasakojimo apie eksperimentus, vykdomus su žuvimis. Mokiniams patiko įranga, leidžianti stebėti organizmų elgseną. Dr. Živilė Jurgelėnė ir Renata Butrimienė papasakojo ir parodė vaikučiams, kaip atsakingai reikia rūpintis žuvimis. Dr. Brigita Gylytė įdomiai papasakojo vaikams apie teršalus ir kaip jie gali patekti į vandens aplinką. Mokinukai susipažino su įvairiais vandens organizmais, o kai kuriuos galėjo apžiūrėti pro mikroskopą. Mokslininkų profesionalumas ir mokėjimas bendrauti su judriais ir smalsiais vaikais sužavėjo pažintinėje ekskursijoje dalyvavusius pedagogus.

Po įdomios ekskursijos laboratorijų labirintais mokiniai gavo skanių ir naudingų dovanų nuo Gamtos tyrimų centro.

Daug sužinoję apie žuvis ir kitus organizmus bei apie jų naudojimo moksliniuose tyrimuose galimybes, šalčininkiečiai užkopė į kalną, ant kurio stovi Verkių rūmai. Gamtos apsuptyje mokiniai iškylavo ir dalinosi ekskursijos įspūdžiais.

×