Naujos galimybės ir iniciatyvos mokslinių kolekcijų vystymui

Šių metų gegužės mėnesį buvo žengtas itin svarbus ir reikšmingas žingsnis Lietuvos mokslo bendruomenei – Gamtos tyrimų centras (toliau – GTC) tapo Europos taksonomijos centrų konsorciumo CETAF (angl. Consortium of European Taxonomic Facilities) nariu. Šis kertinis žingsnis buvo žengtas ne tik siekiant kelti GTC prestižą ir matomumą tarptautinėje arenoje, bet ir dėl atsiveriančių galimybių intensyviau bendradarbiauti su kitomis Europos ir pasaulio gamtos mokslų institucijomis, efektyviai keistis taksonominiams ir kitiems tyrimams reikalinga moksline medžiaga bei sukaupta informacija.

Realizuojant iškylančius uždavinius GTC imtasi iniciatyvų išsamiau įvertinti čia saugomų mokslinių kolekcijų būklę ir jų vystymo perspektyvas. Šių metų rugsėjo 6 d. Gamtos tyrimų centro Herbariume (BILAS) lankėsi grupė specialistų, kuruojančių įvairių GTC kolekcijų veiklą. Susitikimo metu buvo pasidalinta gerąja patirtimi, aptartos gamtinių kolekcijų priežiūros aktualijos, pristatyti inovatyvūs informacijos apdorojimo ir saugojimo sprendimai. GTC Floros ir geobotanikos laboratorijos vadovas dr. Valerijus Rašomavičius įdomiai ir išsamiai pristatė Herbariumo veiklą – nuo botaninių lauko tyrimų metodų iki kolekcijų saugojimo tvarkos. Ypatingo dėmesio sulaukė inovatyvūs Herbariumo duomenų skaitmeninimo ir duomenų bazės kūrimo įrankiai.

Žingsnis po žingsnio tobulinant ir pildant Gamtos tyrimų centro gamtines kolekcijas neabejotinai stiprinama ne tik GTC, bet ir visos šalies mokslinių tyrimų infrastruktūra, prisidedama prie visos Lietuvos mokslinio potencialo augimo bei tarptautinio pripažinimo didinimo.

×