Nuo žaliavos iki galutinio produkto: Gamtos tyrimų centras AB „GRIGEO“ gamykloje

Šią savaitę Gamtos tyrimų centro darbuotojai dalyvavo išvykoje į Grigiškes (AB „GRIGEO“), kur galėjo susipažinti su popieriaus gamybos procesu nuo žaliavos paruošimo iki galutinės produkcijos, kurią matome parduotuvių lentynose.

Grigiškių popieriaus pasaulio pradžia siekia dar XIX a., kai 1823 m. Kučkuriškių manufaktūroje pirmą kartą Lietuvoje buvo pradėtas gaminti popierius. Būtent Kučkuriškių manufaktūros atsiradimas yra laikomas Lietuvos popieriaus pramonės gimimu.

1834 m. fabriko konkurencija prasidėjo su Riešės upelio pakrantėje esančia manufaktūra Popierinė, vėliau žinoma kaip Naujųjų Verkių popieriaus fabrikas.

Grigiškių fabriko istorija prasidėjo 1923 m., kai gabus mechanikas, hidrotechnikas ir verslininkas Grigas Kurecas įgyvendino savo inžinerinius sumanymus ir Neries bei Vokės upių santakoje pastatė pirmąjį kartono gamybos fabriką.

Džiaugiamės galėję iš arčiau susipažinti su šia įdomia ir svarbia Lietuvos pramonės istorija bei stebėti, kaip inovacijos ir tradicijos susijungia vienoje iš moderniausių gamyklų.

×