Paroda „Dalinai užpelkinta institucija“

2023 m. liepos 27 – rugsėjo 24 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyko Nomedos ir Gedimino Urbonų paroda „Dalinai užpelkinta institucija“, kurios partneris – Gamtos tyrimų centras. Paroda alsuoja veiksnumu ir yra atvira nenumatytų aplinkybių poveikiui. Ji įtraukia žmogiškus ir ne visai žmogiškus kūnus, aprėpia dirbtuves, gyvus darinius ir robotus bei įgalina neįtikėtiną, išskirtinį veiksmą – pelkės perkėlimą į muziejų, įkurdinant ją Nacionalinės dailės galerijos kieme. Toks gyvosios kontrabandos kūrinys sulydo miesto ir gamtos ekologijas, ragindamas instituciją globoti ir prižiūrėti šią organizmų bendruomenę, tapdamas vienu metu ir veiksmo įrankiu, ir paskata meditacijai apie naujas sambūvio formas.

Šios parodos partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus dailės akademija, Gamtos tyrimų centras, Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Parodoje menininkai panaudojo Augalų fiziologijos laboratorijoje (tuometis vadovas akad. A. Merkys) sukurtus prietaisus, skirtus augalų augimui nešvarumo sąlygomis tirti.

×