Paroda „Pelkininkystės produktai: tvariai ūkininkaudami švelniname klimato kaitą!“

Kviečiame aplankyti kilnojamąją parodą „Pelkininkystės produktai: tvariai ūkininkaudami švelniname klimato kaitą!“, kuri eksponuojama Gamtos tyrimų centro (Akademijos g. 2) 1-o aukšto fojė.

Paroda veiks nuo š. m. kovo 21 d. iki balandžio 20 d.

Parodą organizuoja Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas.

Parodos tikslas – suteikti visuomenei žinių apie pelkių teikiamas ekosistemines paslaugas ir naujos kartos gaminius, pagamintus iš šlapiose pelkėse ir durpynuose užaugintos augalų biomasės.

Modernus pasaulis ieško būdų kaip sušvelninti klimato kaitą, išsaugoti mūsų ekosistemas ir išmokti jas naudoti ir gyventi greta jų taip, kad gamtinė aplinka patirtų kuo mažiau žalos.

Pelkininkystė – tvarus ūkininkavimas šlapiuose durpiniuose dirvožemiuose – viena iš galimybių padaryti pasaulį tvaresnį, siekti Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo, skatinti žmones būti atsakingesniais už savo pasirinkimus ir ekologiškais produktais kurti saugesnę gyvenamąją aplinką.

Kol kas dauguma parodos eksponatų yra Vokietijoje ir Olandijoje sukurtų ir pagamintų gaminių prototipai. Jų gamybai sujungtos tiek aukštosios, tiek ir tradicinės biomasės perdirbimo technologijos.

Klimatui neutralią pelkininkystės produkciją – biomasę – galima naudoti energetinėms reikmėms, pašarų ruošoje, statybų pramonėje, naujos kartos architektų, interjero dizainerių darbuose, maisto ir farmacijos pramonėse, energetikoje, amatuose ir kt. srityse.

Daugiau informacijos rasite: https://www.pelkiufondas.lt/euki-pelkininkyste

×