Skulptūra „Žuvis” Gamtos ir Mokslo ryšio Simbolis

Mokslininkai siekdami įprasminti mokslinius tyrimus su žuvimis bei norėdami pagerbti ir išsaugoti unikalią lašišinių žuvų išteklių atkūrimo ir išsaugojimo istoriją Lietuvoje, Gamtos tyrimų centro teritorijoje (Verkių g. 98) šalia Eksperimentinės akvariuminės nori pastatyti skulptūrą lašišinei žuviai. Skulptūra „Žuvis“ taptų pirmąja ir vienintele skulptūra, pagerbianti moksliniuose tyrimuose naudotas žuvis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, simbolizuojanti žmonių ir mokslo ryšį su gamta ir jos išsaugojimu. Neabejojame, kad ši skulptūra taptų Verkių dvaro parko lankytojų traukos vieta. Lokacija parinkta tikslingai, kadangi šioje vietoje prieš 150 metų Verkių dvaro apsuptyje buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje margųjų upėtakių veislynas. Tai buvo lašišinių žuvų akvakultūros pradžia mūsų šalyje. Prieš 50 metų jo vietoje buvo įkurta pirmoji Lietuvoje Zoologijos ir parazitologijos instituto Eksperimentinė akvariuminė, kurioje buvo ir iki šiol vykdomi novatoriški žuvų tyrimai, kuriamos įvairios mokslu paremtos žuvų išteklių atkūrimo programos. Gamtos tyrimų centro Eksperimentinės akvariuminės mokslininkai žengė pirmuosius žingsnius, įgyvendinant šią idėją, ir parengė skulptūros  pastatymo projektą.

Maloniai kreipiamės į Jus ir Jūsų instituciją su prašymu paremti mūsų idėją. Jūsų parama būtų labai reikšmingas indėlis, įgyvendinant šią iniciatyvą, ir padėtų išreikšti mūsų padėką žuvims, plėtojant mokslą ir įsipareigojimus joms išsaugoti.

Lėšas skulptūrai pastatyti galite pervesti į Gamtos tyrimų centro sąskaitą LT177300010124575395, esančią AB banke „Swedbank“ , banko kodas 73000, mokėjimo paskirtyje nurodydami „Parama Žuvies skulptūrai“.

Gamtos tyrimų centro

skulptūros „Žuvis“ pastatymo iniciatyvinė grupė

×