Studentų tyrimai vasaros metu | Genetikos laboratorijos studentų atsiliepimai apie vasaros praktiką 👨‍🔬

Genetikos laboratorijos studentės Guodos Varnelytės atsiliepimas apie vasaros praktiką

Projekto pavadinimas „Juodųjų plokščiamusių lervų baltyminiai ekstraktai: poveikis mikroorganizmų gyvybingumui“.

„Vasaros praktikos metu turėjau galimybę gilinti mikrobiologijos žinias ir gerinti darbo laboratorijoje bei duomenų analizės įgūdžius. Praktikos metu teko gaminti juodųjų plokščiamusių lervų baltyminius ekstraktus bei įvertinti jų poveikį mikroorganizmų gyvybingumui, naudojant tokius metodus, kaip: agaro difuzijos testas, minimalių slopinančių koncentracijų ir minimalių biocidinių koncentracijų nustatymas. Rezultatus galėjau palyginti su ankstesnių tyrimų metu gautais rezultatais, kuomet buvo vertinamas šių lervų riebalinių ekstraktų antimikrobinis aktyvumas. Manau, kad įgyta patirtis bus ne tik naudinga tolimesnių darbų metu, bet ir prisidės prie mano asmeninio tobulėjimo“, – įspūdžiais dalijosi Guoda.

Genetikos laboratorijos studento Algirdo Valio atsiliepimas apie vasaros praktiką

Projekto pavadinimas „Augalų hidrolatų poveikio mikroorganizmų gyvybingumui tyrimas qPGR ir mikrobiologiniais metodais“.

„Projekto metu ištirtas 8 augalų hidrolatų priešmikrobinis poveikis skirtingoms modelinių, oportunistinių patogenų bakterijų ir mielių rūšims. Iš tirtų augalinių ekstraktų stipriausiai mikroorganizmų gyvybingumą paveikė arbatmedžių ir pelargonijų hidrolatai, o silpniausiai – mirtų hidrolatas. Nustatyta, jog mielės pasižymėjo didesniu atsparumu hidrolatų poveikiui nei bakterijos.

Projekto metu susipažinau su qPGR metodika ir išmokau ją taikyti mikroorganizmų gyvybingumui įvertinti“, – įspūdžiais dalijosi Algirdas.

Genetikos laboratorijos studento Roberto Lisicino atsiliepimas apie vasaros praktiką

„Vasaros praktikos metu išmokau nustatyti, ar erškėtuogių paviršiuje aptinkamos kultivuojamos mielės pasižymi biocidinėmis savybėmis, įvertinti jų antagonistinį aktyvumą prieš laboratorinius ir gamtinius mielių kamienus bei identifikuoti, ar biocidinis fenotipas koduojamas virusinės kilmės dvigrandininėje RNR. Praktikos metu turėjau galimybę patobulinti teorines ir praktines molekulinės biologijos ir mikrobiologijos žinias, pagerinau darbo laboratorijoje ir duomenų analizės įgūdžius. Įgytos žinios ir patirtis pravers tolimesniuose karjeros etapuose,“ – įspūdžiais dalijosi Robertas.

Genetikos laboratorijos studento Modesto Petrausko atsiliepimas apie vasaros praktiką

„Vasaros praktika Genetikos laboratorijoje buvo naudinga patirtis, padėjusi įgyti naujų kompetencijų ir žinių, reikalingų vykdant gamtamokslinius tyrimus. Draugiškas laboratorijos personalas patarimais padėjo plėsti žinias mikrobiologijos ir molekulinės biologijos srityse. Šis projektas suteikė galimybę įsigilinti į qPGR veikimo principus bei atliktų tyrimų rezultatų analizę. Vasaros praktikos metu buvo surinkti vandens mėginiai iš dviejų vandens telkinių Vilniaus miesto savivaldybėje (Bukio ežere ir Bukiškio tvenkinyje). Liepos ir rugpjūčio mėnesiais surinkus mėginius iš vandens telkinių, lizdinio PGR metu buvo identifikuotos dvi Sarcocystis rūšys: S. cruzi ir S. bovifelis. Atlikus qPGR, didžiausia vienaląsčių pirmuonių DNR koncentracija buvo nustatyta liepos mėnesį Bukio ežere, mažiausia koncentracija – liepos mėnesį Bukiškio tvenkinyje,“ – įspūdžiais dalijosi Modestas.

×