Žaliųjų idėjų festivalis

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, birželio 5-ąją, moksleivius ir visus vilniečius bei miesto svečius Prezidento kanceliarija kviečia į prezidentūros vidinį kiemą ir parką, kuriame trečius metus iš eilės vyks Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotas „Žaliųjų idėjų festivalis“.

Renginio metu kviečiame aplankyti Gamtos tyrimų centro palapinę. Pristatysime informacinį stendą tema: „Siurbikių biologinė įvairovė gėlavandenėse ekosistemose ir cerkarinio dermatito grėsmė“. Supažindinsime su paukščių nuotoliniu sekimu. Pristatysime kraujasiurbių vabzdžių ir jų platinamų patogenų tyrimus. Parodysime, kokie kraujasiurbiai dvisparniai vabzdžiai yra dažniausiai aptinkami Lietuvoje, kaip tiriama jų biologija, aiškinamasi jų galimybė platinti tam tikrus patogenus.

Festivalio lankytojų laukia Žaliųjų idėjų mugė, kurioje dalyviai turės galimybę degustuoti kokteilį „Žalios energijos gurkšnis“, apžiūrėti 240 litrų talpos akvariumą, kuriame ne tik gyvena žuvys ir augalai, bet ir tvariai auginamas maistas. Lankytojai galės pasisiūti tvarius prekybinius maišelius, pasigaminti veikiančią mažąją saulės jėgainę ar su virtualios realybės akiniais „pakeliauti laiku“ ir pamatyti, kaip keitėsi važiavimas traukiniu ir kas gali laukti ateityje.
Vidurdienį 8-11 klasių moksleiviai kviečiami pasitikrinti savo aplinkosaugines žinias „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ vedėjo Roberto Petrausko organizuojamame protmūšyje. Festivalį vainikuos Gamtosauginės Prezidento Valdo Adamkaus premijos įteikimo ceremonija Prezidentūros parke.

×