Projekto kodas: VP1-3.1-ŠMM-05-K-02-002.
Projekto vykdytojas: Gamtos tyrimų centras.
Projekto pavadinimas: „Gamtos tyrimų centro institucinių, mokslininkų ir tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ (toliau – Projektas).
Projekto trukmė: 2012 m. liepos 24 d. – 2014 m. liepos 23 d.
Projekto biudžete nustatyta didžiausia Projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 807 672,00 Lt. Iš jų 686 521,20 Lt skiriama iš ES fondų lėšų, 80 767,20 Lt iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų ir 40 383,60 Lt Projekto vykdytojo lėšų.
Projektas įgyvendinamas be partnerių.
Gamtos tyrimų centras nuo 2010 m. sausio 1 d. perėmė visų trijų (Ekologijos instituto, Botanikos instituto, Geologijos ir geografijos instituto) institucijų teises ir pareigas. Apjungus institucijas susidurta su keliomis esminėmis problemomis – dėl lėšų trūkumo, gelbėjant mokslinių tyrimų kryptis, stipriai sumažintos aptarnavimo išlaidos. Dėl šios priežasties veiklos ir valdymo procesų apjungimas (optimizavimas) užsitęsė, nėra suderintų veiklos reglamentų, valdymo procesų, nepakankami darbuotojų gebėjimai ypač konkuruojant tarptautiniu mastu. Problemas gali išspręsti įstaigos struktūros, veiklos ir valdymo procesų optimizavimas bei darbuotojų kompetencijos kėlimas, įstaigos dalyvavimo tarptautinių organizacijų ir tinklų veikloje galimybių didinimas. Projekto metu siekiama gerinti Gamtos tyrimo centro tyrėjų gebėjimus, optimizuoti organizacinius procesus ir stiprinti tarptautiškumą, tai yra itin svarbus žingsnis, siekiant kokybiškai įgyvendinti institucijų pertvarką. Kadangi Gamtos tyrimų centras – biudžetinė organizacija, Projekto įgyvendinimui yra būtina Europos Sąjungos parama, nes vien tik įstaigos lėšomis įgyvendinti Projektą ir pasiekti užsibrėžtus tikslus nėra galimybių.
Įsigytos Projekto viešinimo priemonės: plakatai bei lankstinukai (lietuvių ir anglų kalba), kurie dalinami tarptautinių organizacijų nariams, susitikimų, konferencijų dalyviams.
Projektas leis įgyvendinti veiklas, kurios sustiprins organizacijos valdymą, paskatins naujų, didesnės apimties tarptautinių mokslinių Projektų įgyvendinimą. Teigiamą Projekto rezultatų naudą pajus Gamtos tyrimų centro darbuotojai, partneriai: daugiau tarptautiniuose mokslo žurnaluose publikuojamų straipsnių, geresni darbo rezultatai, daugiau valstybinių ir verslo organizacijų užsakymų moksliniams tyrimams, glaudesnis mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros bendradarbiavimas tarp mokslo ir verslo organizacijų.
Įgyvendinus Projektą bus užtikrintas fizinis ir veiklos rezultatų Projekto tęstinumas. Bus toliau stiprinami Gamtos tyrimų centro instituciniai ir organizaciniai gebėjimai, bendradarbiavimas su užsienio mokslo organizacijomis, narystė tarptautinėse organizacijose, keliami įstaigos tyrėjų ir kitų darbuotojų gebėjimai plėtoti mokslinių tyrimų eksperimentinės plėtros tematinių tinklų partnerystę ir tarptautinį mokslinį bendradarbiavimą. Projekto tęstinumui užtikrinti bus naudojamos Gamtos tyrimo centro lėšos bei kiti finansavimo šaltiniai. Įgyvendinant tęstinumą bus toliau vykdomos tyrėjų kompetencijos didinimo ir įstaigos institucinių gebėjimo bei žinomumo veiklos, atliekant gyvosios ir negyvosios gamtos komponentų ilgalaikius tarptautinio lygio fundamentinius ir eksperimentinės plėtros tyrimus, užtikrinant tarptautiniu lygių konkurencingą įstaigos tyrėjų kompetenciją. Už Projekto ir jo rezultatų tęstinumą bus atsakingi Gamtos tyrimo centro vadovai ir atitinkamų sričių specialistai.
Dėl svetainės pritaikymo neįgaliesiems
PROGRAMĖLĖS KŪRĖJŲ ŽODIS
Atitikties statusas
Mes esame įsitikinę, kad naudojimasis internetu turėtų būti prieinamas visiems, todėl nuosekliai siekiame, kad svetainėmis galėtų naudotis plačiausia galima auditorija, nepriklausomai nuo aplinkybių ir gebėjimų.
Įgyvendindami šį norą, siekiame kuo griežčiau laikytis pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės nurodo, kaip žiniatinklio turinį galima padaryti prieinamą žmonėms su įvairaus pobūdžio negalia. Atitiktis šioms gairėms padeda užtikrinti, kad puslapis prieinamas visiems: akliesiems, žmonėms su judėjimo, regos, pažintinių funkcijų ir kitais sutrikimais.
Šioje svetainėje naudojamos įvairios technologijos, skirtos ją padaryti kuo prieinamesnę bet kuriuo metu. Naudojame prieinamumo sąsają, leidžiančią asmenims su specifine negalia pritaikyti svetainės UI (naudotojo sąsają) ir dizainą prie savo asmeninių poreikių.
Be to, svetainėje naudojama AI paremta funkcija, kuri nuolat optimizuoja svetainės pritaikymo lygį. Ši funkcija atkuria svetainės HTML, pritaiko jos funkcijas ir veikimą ekranų skaitytuvams, kuriuos naudoja aklieji, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote gedimų ar turite funkcijų pagerinimo idėjų, mielai su jomis susipažinsime.
Ekrano skaitytuvai ir valdymas klaviatūra
Interneto svetainėje įdiegta ARIA atributų (angl. Accessible Rich Internet Applications) technologija, kad užtikrintume, jog akli naudotojai, besinaudojantys ekranų skaitytuvais, galėtų skaityti svetainės tekstus ir naudotis jos funkcijomis. Kai tik naudotojas su ekrano skaitytuvu patenka į svetainę, jis tuoj pat gauna priminimą įsijungti Aklumo režimo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir naudotis svetaine. Apačioje pateikiame informaciją, kaip mūsų svetainėje užtikrinamos kai kurios svarbios ekranų skaitytuvų funkcijos:
Vartotojai taip pat gali naudoti sparčiuosius klavišus, tokius kaip „M“ (meniu), „H“ (antraštės), „F“ (formos), „B“ (mygtukai) ir „G“ (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Šioje svetainėje palaikomi režimai
Papildomas UI, dizaino ir skaitomumo pritaikymas
Naršyklės ir pagalbinės technologijos suderinamumas
Programėlė suderinama su įvairiausiomis naršyklėmis, kad naudotojai galėtų rinktis tai, kas jiems priimtiniausia. Įdėjome daug pastangų, kad programėlė būtų palaikoma pagrindinių sistemų, kurios sudaro 95 % rinkos, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera, Microsoft Edge, JAWS, NVDA (ekrano skaitytuvai), tiek Windows, tiek MAC naudotojams.
Pastabos ir komentarai
Nepaisant mūsų dėtų pastangų leisti lankytojams prisitaikyti šią svetainę pagal savo poreikius, vis tiek gali būti puslapių ar svetainės dalių, kurios nėra iki galo pritaikytos, kurias šiuo metu bandome pritaikyti ar joms dar neturime tinkamo techninio sprendimo. Nuolat geriname svetainės prieinamumą pridėdami ar atnaujindami įvairias funkcijas ir vystydami bei pritaikydami įvairias technologijas. Tai darome tam, kad skirtingų poreikių naudotojai galėtų optimaliai naudotis svetaine ir jos pritaikymas žengtų koja kojon su technologine pažanga.